Jak przyśpieszyć okres? Kąpiele, ziółka i co jeszcze? Poznaj najczęściej polecane metody (+porady z FORUM)

Jak przyśpieszyć okres? Na takiej wiedzy zależy nam zwłaszcza przed dalekimi podróżami i ważnymi wydarzeniami. Jest na to kilka sposobów. Dowiedz się, jak przyspieszyć okres.

Jak przyśpieszyć okres?

Okazuje się, że przyśpieszenie miesiączki jest możliwe. Oczywiście przed podjęciem jakichkolwiek działań, warto mieć pewność, czy nie jesteśmy w ciąży. Wówczas możemy postarać się, wpłynąć na nasz organizm.

Na temat sposobów na wcześniejszy krwawienie krąży wiele mitów i teorii. Poza tym niektóre z nich sprawdzają się u jednych, a u innych zupełnie nie działają - jak np. ta, która mówi, że okres przyśpiesza picie czerwonego wina. Warto więc zabierając się za tego typu działania pamiętać, że coś, co sprawdza się u innych, może być zupełnie nieskuteczne w naszym przypadku.

Jak przyśpieszyć okres? Zebraliśmy kilka najpopularniejszych metod, które najczęściej pojawiają się w poradnikach dla kobiet.

Jak przyśpieszyć okres - zacznij od gorącej kąpieli

Jednym z najbardziej znanych sposobów na wywołanie miesiączki jest kąpiel w gorącej wannie połączona z delikatnym masażem podbrzusza. W trakcie takiego domowego zabiegu poprawia się krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu miesiączka może rozpocząć się wcześniej. To dlatego, że dzięki gorącej kąpieli nasza krew płynie znacznie szybciej, a jej ciśnienie jest wyższe.

Jest to z całą pewnością jedna z najbezpieczniejszych metod, która nie wiąże się z żadnym poważnym ryzykiem dla zdrowia. Jeśli więc szukamy sposobu na przyśpieszenie okresu i posiadamy w swoim mieszkaniu wannę, warto zacząć właśnie od tego.

Jak skutecznie przyśpieszyć okres? Jeszcze więcej polecanych metod poznasz TUTAJ>>

Jak przyśpieszyć okres - wypróbuj herbatki ziołowe

Równie często poleconą metodą na wywołanie okresu jest picie różnych herbatek ziołowych. Jedną z nich jest np. herbatka z czarnej malwy. Pijąc ją, musimy jednak pamiętać, że może również doprowadzić do tego, że nasza miesiączka będzie bardziej obfita i potrwa dłużej niż zazwyczaj.

Inne popularne zioła na przyśpieszenie okresu to m.in. imbir, dziurawiec, nagietek, krwawnik pospolity. Aby uzyskać oczekiwany efekt, pamiętaj, by nie łączyć ze sobą tych produktów.

Środki antykoncepcyjne - jak mogą pomóc?

Jedną z opcji na przyśpieszenie miesiączki są także środki antykoncepcyjne. Musimy jednak wiedzieć o tym, że chcemy osiągnąć taki cel odpowiednio wcześniej.

Metoda ta polega na tym, że rezygnujemy z przerwy w przyjmowaniu kolejnych tabletek. W momencie, gdy pojawi się miesiączka, rozpoczynamy następny blister. Radzi się, by przyjmować tabletki przez kolejne 21 dni. Dzięki temu miesiączka pojawi się dopiero gdy przestaniemy brać pigułki.

Decyzję o takim przyśpieszaniu okresu, najlepiej skonsultować z lekarzem ginekologiem. Poza tym nie powinnyśmy tego typu działań powtarzać zbyt często.

Jak przyśpieszyć okres - nie ryzykuj

Czy możemy mieć wpływ na to, kiedy pojawi się okres i czy oby na pewno jest to bezpieczne? Wszystkie wymienione metody to jedynie sugestie i musimy pamiętać, że reakcja organizmu jest kwestią bardzo indywidualną. Jeśli coś działa świetnie w przypadku innych pań, niekoniecznie musi sprawdzić się także w naszym przypadku.

Zalecana jest więc ostrożność i przede wszystkim pamięć o względach bezpieczeństwa. Jeśli jakaś metoda wzbudza nasze podejrzenia, skonsultujmy ją ze specjalistą.

Jak przyśpieszyć okres: FORUM

"Jak przyśpieszyć okres" to wątek, który toczy się na wielu internetowych forach. Panie wymieniają się na nich swoimi sposobami, na szybsze krwawienie. Także na naszym forum pojawiła się dyskusja na ten temat. Co takiego pojawia się wśród rad naszych czytelniczek? Oto kilka sposobów na to, jak przyśpieszyć okres z FORUM:

Tabletki hormonalne. Ja raz korzystałam (z powodu wyjazdu), sprawdziło się super.
Zdecydowanie gorące kąpiele. Słyszałam też, że jedzenie cytryny w dużychilościach, opóźnia okres o kilka dni.
Kąpiele w gorącej wodzie bardzo pomagają - to sprawdzony sposób.

Zobacz także:

Sukienki koronkowe - gdzie je kupić i jak dobrać najlepszy model do figury?
Powiększanie biustu - bezoperacyjne metody, czyli powiększanie tłuszczem oraz kwasem hialuronowym i ile to kosztuje
Warkocze - jak wykonać perfekcyjny kłos? Poznaj wszystkie rodzaje fryzury [dobierany, holenderski, francuski]

Są popularne, skuteczne i... prześmieszne. Pokazujemy, dwie różne formy bąbelkowej maski

Więcej o: