Zielone oczy - mają je nieliczni. Jak je wyeksponować? Makijażowe wskazówki

Zielone oczy to atut urody, o którym marzy wiele osób. Co ciekawe, taki kolor podobno wpływa także na charakter. Dowiedz się, w jaki sposób wyeksponować zielone oczy i jak dodatkowo zadbać o piękne spojrzenie.

Zielone oczy - najbardziej pożądany kolor?

Zielone oczy nie są tak popularne, jak oczy brązowe, szare czy niebieskie. W związku z tym ich posiadacze należą do ekskluzywnego grona. Być może to dlatego ten kolor oczu wzbudza powszechny zachwyt i marzy o nim wiele osób. Podobno zielone soczewki kontaktowe cieszą się nieustannie dużą popularnością.

Jednak zielone oczy to nie tylko atutu urodowy. Ich posiadacze cechują się wieloma pozytywnymi cechami osobowości. Co więcej, oczy o takim kolorze często także pojawiają się w naszych snach, co zdaniem niektórych niesie ze sobą pewne znaczenia.

Zielone oczy - tekst

W ostatnich latach o zielonych oczach zrobiło się szczególnie głośno dzięki hitowej piosence disco-polo o tym tytule. Ma ona dosyć banalny tekst i prostą melodykę. Mimo to stała się zaskakująco popularna. Co najzabawniejsze, nawet osoby, które nie są fanami tego typu muzyki, mimowolnie kojarzą ten przebój. Swego czasu był on promowany w wielu programach telewizyjnych i na licznych imprezach weselnych. Trudno więc znaleźć osobę, która chociaż raz nie słyszałaby tej piosenki.

Zielone oczy a charakter - ciekawe wyniki badań

Często możemy usłyszeć, że oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego  ich kolor zdradza sporo także na temat naszego charakteru. Co ciekawe, przypuszczenia te zostały przebadane także na gruncie nauki. Szwedzcy naukowcy z Uniwersytetu w Orebro sprawdzili pod tym kątem czterysta osób.

Z ich badań wynika, że zielonoocy są uznawani za otoczenie za najbardziej atrakcyjnych i seksownych. Poza tym takie osoby są szalenie inteligentne. Co więcej, dobrze radzą sobie z działaniami pod presją czasu i wykazują się wyjątkową kreatywnością. Warto także dodać, że zielonoocy są wiernymi partnerami i przyjaciółmi, którzy starannie pielęgnują związki z najbliższymi.

Zielone oczy - sennik. Co oznaczają sny o zielonych oczach?

Jeśli chodzi o oczy, to są one zazwyczaj interpretowane w snach jako symbol miłości i uczuć. A co oznaczają sny o zielonych oczach? To dosyć nietypowy przypadek, bo trudno znaleźć jedno, powtarzające się wyjaśnienie.

Niektóre senniki podają, że sen o zielonych oczach oznacza zazdrość. Z kolei inne twierdzą, że chodzi o przyjacielskość. Są to dwie skrajne opinie, na podstawie których trudno coś wywnioskować.

Makijaż dla zielonych oczu

Dobry makijaż dodatkowo może podkreślić zieleń naszych oczu. Doskonale przy takim kolorze wygląda np. smoky eyes.

Poza tym warto zadać także o odpowiednie kontrasty, Jaka kolorystyka sprawdzi się w takim przypadku najlepiej? To trzy kolory najczęściej polecane paniom o zielonych oczach:

  • Beżowy z lekką domieszką złota lub szarości;
  • złoty;
  • fiolety.

Uwaga! Na wybór koloru makijażu wpływa nie tylko kolor oczu. Ważna jest także karnacja, włosy i typ urody. Tego typu porady należy więc traktować jedynie jako sugestie, które niekoniecznie muszą sprawdzić się w każdym przypadku.

Zobacz także: Grasz w zielone? - 5 najlepszych kolorów w makijażu dla zielonych oczu >>

Zadbaj także o ładną oprawkę oczu

Oczy to w przypadku zielonookich osób niewątpliwie jeden z największych atutów wyglądu. Warto więc jak najbardziej go eksponować. Oprócz odpowiednio dopasowanego makijażu zadbajmy także o kondycję naszych brwi i rzęs.

Okazuje się, że w tym przypadku doskonale mogą sprawdzić się kosmetyki z domowej apteki. Jednym z najczęściej polecanych produktów na piękne rzęsy i brwi jest olejek rycynowy. Dostaniemy go w większości aptek. Co ważne, za ten naturalny kosmetyk zapłacimy tylko kilka złotych.

Taka kuracja olejkiem rycynowym zajmuje mniej więcej trzy tygodnie. Codziennie przed snem powinnyśmy aplikować olejek na rzęsy i brwi. Aby nie przesadzić z jego ilością, nakładajmy go za pomocą szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs. Po kilku tygodniach nasze włoski powinny być ciemniejsze, grubsze i nieco dłuższe.

Zobacz także:

Kabaretki wróciły do mody. Jak je nosić z jeansami? Podpowiadamy, jak stworzyć stylizację

Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]
Pończochy to ponadczasowy klasyk. Jak je nosić i jak rodzaj wybrać? [do pasa, samonośne, uciskowe]

Więcej o: