Lokówka - jaka będzie najlepsza? Krótki przewodnik dla niezdecydowanych

Lokówka to jeden z najpopularniejszych sprzętów do stylizacji włosów. Obecnie oferta jest wyjątkowo bogata. Lokówka stożkowa czy lokówka-suszarka? Jak wybrać najlepszą?

Lokówka - nie każda się sprawdzi

Dobra lokówka wyczaruje na twojej głowie piękne fryzury, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na większych wyjściach. Tak stylizacja włosów to jednak czasami bardzo trudne zadanie. Przez wybór złego sprzętu wielu paniom wydaje się, że potrafią to zrobić jedynie profesjonalistki.

Poza tym przy zakupach nadal wiele osób zapomina, że lokówka (podobnie jak prostownica) powinna być jak najbezpieczniejsza dla naszych włosów. Dlatego warto zdecydować się na nieco droższy produkt. Lepiej unikać tanich metalicznych lokówek, które z reguły bardzo przegrzewają włosy. Obecnie mamy do wyboru wiele bezpieczniejszych modeli - m.in. sprzęt ceramiczny, teflonowy, turmalinowy, tytanowo-turmalinowy. Taki sprzęt produkują m.in. marki Philips, Remington i Babyliss.

Jak kupić dobrą lokówkę?

Jeśli nie mamy żadnej znajomej lub zaufanej fryzjerki, która doradzi nam w tej kwestii, najlepszym źródłem wiedzy będą popularne fora internetowe. Wiele pań sprawdza opinie na temat interesującego w sklepach tuż przed zakupami. Musimy jednak pamiętać, że często tego typu opinie są częścią działań marketingowych. Warto więc zachować dystans w sytuacji, gdy wszystkie opinie na temat danego sprzętu są wyjątkowo pozytywne.

Oprócz tradycyjnych lokówek (ich średnica wynosi od 15 do 25 mm), które pozwalają na uzyskanie loków różnych kształtów, obecnie istnieje jeszcze kilka innych rodzajów tego sprzętu.

Jak nie pogubić się w gąszczu nazw? Oto krótki przewodnik po lokówkach.

Lokówka automatyczna - ułatwi zadanie dla początkujących

Tego typu sprzęt cieszy się ostatnio dużą popularnością wśród pań. Jego zadaniem jest jak największe ułatwienie stylizacji włosów. Poza tym zmniejsza ryzyko poparzeń skóry głowy.

Automatyczna lokówka sama nałoży na wałek włosy i stworzy loki. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie czują się jeszcze mistrzyniami w kręceniu włosów.

Lokówka stożkowa - dla bardziej wprawionych

Jak wskazuje nazwa, w tym przypadku nakładka ma kształt stożka. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy loki, które są mniejsze przy końcówkach końcach i nieco grubsze u nasady.

Przed zakupami musimy jednak pamiętać, że tego typu sprzęt nie posiada ułatwiającej skręcanie włosów rączki. Jest to więc opcja dla nieco bardziej wprawionych pań.

 

Lokówka wielofunkcyjna - z kilkoma nasadkami

To zestaw dla pań, które chcą tworzyć różnego loki różnego typu. W jego składzie znajduje się wiele nasadek (m.in. wersja tradycyjna, wersja stożkowa). Bywa także, że do zestawu dołączona jest także prostownica.

Lokówka - suszarka: praktyczne połączenie

Połączenie lokówki i suszarki to wygodne rozwiązanie dla pań, które chcą lekko podkręcić włosy w trakcie ich suszenia. Musimy jednak pamiętać, że za pomocą tego sprzętu nie stworzymy takich samych fryzury, jak za pomocą lokówek. Jest to jednak dobre rozwiązanie na co dzień, gdy nie mamy zbyt dużo czasu na stylizację włosów.

Zadbaj o włosy - kosmetyki i naturalne płukanki

Nawet najlepszy sprzęt do stylizacji wpływa na stan naszych włosów. Dlatego, jeśli zamierzasz poddawać je regularnemu kręceniu lokówką, pamiętaj o stosowaniu odżywek do włosów osłabionych stylizacją. Poza tym możesz nakładać na nie specjalne pianki ochronne. Dzięki temu zminimalizujesz szkodliwy wpływ wysokiej temperatury na włosy.

Oprócz tego raz na jakiś czas warto wykonać naturalną płukankę. Nie kosztuje to sporo, a efekty są zazwyczaj bardzo zadowalające. Ostatnio dużą popularnością cieszą się płukanka z kawy i zielonej herbaty. Często polecanymi produktami na włosy z kuchennej półki są także olej rycynowy i ocet jabłkowy.

Warto jednak pamiętać, że tego typu naturalne metody wymagają regularności i cierpliwości. Pierwsze efekty powinny być zauważalne po mniej więcej trzech tygodniach stosowania.

Zobacz także:

Warkocze - jak wykonać perfekcyjny kłos? Poznaj wszystkie rodzaje fryzury [dobierany, holenderski, francuski]
Grzywka na bok czy na prosto? Sprawdź, co pasuje do twojego kształtu twarzy
Spirulina - wszechstronna alga na różne problemy [w proszku, tabletki, dawkowanie]

Więcej o: