Ćwiczenia na płaski brzuch, które będziesz wykonywać w domu [porady, dieta, wideo]

Ćwiczenia na płaski brzuch można wykonywać w zaciszu domowym. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią siłowni. Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na płaski brzuch i o czym jeszcze warto pamiętać?

Ćwiczenia na płaski brzuch - poznaj przyczynę problemu

Zbyt duży brzuch to kompleks bardzo wielu kobiet. Wiadomo, że w wielu przypadkach przyczyną są zbędne kilogramy. I w takiej sytuacji, aby coś się zmieniło, potrzebna jest aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Jednak zdarza się, że duży brzuch jest także sygnałem pewnych problemów.

To na przykład jeden z symptomów nietolerancji laktozy. Wiele osób, nawet bardzo szczupłych, w takich przypadkach skarży się na wygląd właśnie tej części ciała. Co ważne, już po wyeliminowaniu z diety produktów zawierających laktozę, brzuch po pewnym czasie zazwyczaj zmniejszał swoje rozmiary. 

Może być to także objaw problemów natury psychicznej. Jedna z teorii mówi, że gdy w naszym organizmie wytwarzają się zbyt duże ilości korytzolu (hormon stresu), na brzuchu zaczyna odkładać się tłuszcz. Tak dzieje się na przykład w przypadku depresji. Dlatego jeśli towarzyszy ci także obniżony nastrój, zaburzenia snu i apetytu, warto skonsultować się w tej sprawie ze specjalistą. 

Ćwiczenia na płaski brzuch w domu 

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego brzucha, nie musisz wykupywać karnetu na siłownię. Wymarzone efekty możesz osiągnąć także dzięki ćwiczeniom w domu. Ważne są jednak regularność i wytrwałość. 

Jak najlepiej ćwiczyć w domu? Obecnie ćwiczenia na płaski brzuch znajdziemy na wielu kanałach na Youtubie. Jeśli decydujemy się na taką opcję, musimy jednak wykonać trafnego wyboru.

Postaraj się wybrać ćwiczenia, przy których wytrwasz do końca postanowienia. W sytuacji, gdy już przy pierwszym podejściu czujemy, że nie pasuje nam taka forma treningu, warto poszukać innego kanału. Jeśli nie przepadamy za jakimiś ćwiczeniami, istnieje mała szansa, że będziemy umieli zmobilizować się do ich regularnego wykonywania.

Ćwiczenia na płaski brzuch i boczki w domu

Ćwiczenia na płaski brzuch zazwyczaj łączy się z ćwiczeniami na boczki. Oto przykłady sprawdzonych ćwiczeń.

Skręty, w  trakcie których ćwiczymy skośne mięśnie brzucha. To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na macie:

 • W trakcie prostowania prawej ręki, lewą podtrzymujesz głowę.
 • Ugięte nogi podnosisz do 90 stopni.
 • Jednocześnie na lewe udo zakładasz prawą piętę.
 • Musisz także napiąć brzuch, a lewy łokieć skierować w stronę prawego kolana.

Ćwiczenia na płaski brzuch - deska

Deska to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na płaski brzuch. Co istotne, wzmacnia ono także inne partie ciała (m.in. ramiona i plecy). 

Deska - jak wykonujemy to ćwiczenie?

 • Łokcie oprzyj na podłodze.
 • Następnie wyprostuj nogi.
 • Stopy rozstaw na szerokości bioder.
 • Łokcie ułóż pod ramionami.
 • Napnij mięśnie i przenoś ciężar ciała na palcach stóp do przodu i do tyłu.
 • Musisz pamiętać także o pewnej ważnej zasadzie. Nie warto zaczynać zbyt ambitnie od bardzo długich serii ćwiczeń. Wówczas początkowy entuzjazm szybko może zniknąć.

W przypadku wszystkich ćwiczeń na płaski brzuch i boczki, staraj się stopniowo wydłużać ich czas. Możesz zacząć na przykład od pięciu minut dziennie i co jakiś czas nieco zwiększać ten okres. Regularność i wytrwałość są w takich ćwiczeniach kluczem do sukcesu.

Ważna jest nie tylko aktywność fizyczna

Płaski i umięśniony brzuch to marzenie wielu kobiet. Jednak, aby osiągnąć upragnione rezultaty, warto pamiętać, że same ćwiczenia często nie wystarczą. Nie jest tajemnicą, że liczy się także bardzo nasz styl odżywiania. Musimy więc mieć na uwadze, że zła dieta będzie minimalizowała efekty naszych starań.

Aby zadbać o sylwetkę, nie musisz stosować restrykcyjnych głodówek. Takie rozwiązania zazwyczaj kończą się efektem jo-jo. Poza tym, gdy będziesz cały czas głodna, zabraknie ci sił i chęci na ćwiczenia. A przecież to najważniejszy element twojego planu. 

Postaraj się więc wprowadzić do swojego odżywiania kilka zasad:

 1. Jedz mniej, ale częściej. Zazwyczaj zalecanych jest pięć posiłków dziennie.
 2. Pamiętaj o tym, że śniadanie powinno być duże i pożywne, a kolacja dosyć skromna.
 3. Nie jedz tuż przed snem. Ostatni posiłek zaplanuj mniej więcej na trzy godziny przed położeniem się do łóżka.
 4. Wzbogać swój jadłospis o produkty bogate w błonnik. To powinno dobrze wpłynąć na metabolizm.
 5. Postaraj się całkowicie wyeliminować ze swojej diety fast-foody i słodycze.

Zobacz także:

Lokówka - jaka będzie najlepsza? Krótki przewodnik dla niezdecydowanych

Sukienki na Sylwestra - z długim czy krótkim rękawem? Gdzie znaleźć modele dla puszystych?

Wzorki na paznokcie krok po kroku. Łatwe sposoby, dzięki którym zrobisz je w domu

Więcej o: