Szczoteczka soniczna - jaką wybrać? Poznaj opinie i ceny na temat produktu

Szczoteczka soniczna to produkt, który wesprze nasze starania o piękne i zadbane zęby. I pod wieloma względami przewyższa szczoteczkę elektryczną. Z jakimi opiniami na temat tego produktu możemy się spotkać i ile kosztuje obecnie szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna - co to?

Pod tą nazwą kryje się nowocześniejsza wersja szczoteczki elektrycznej. Pierwsze wersje tego urządzenia pojawiły się już pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak ich masowa produkcja rozpoczęła się dopiero w następnym dziesięcioleciu. Od 2008 roku dostępna jest najnowocześniejsze wersje szczoteczek sonicznych z lepszymi silniczkami i bateriami.

Mimo że obecnie produkt ten rozpowszechniony jest już na całym świecie, nadal wiele osób nie zna tej nazwy. O wiele bardziej znane są klasyczne szczoteczki elektryczne. A szkoda - bo szczoteczka soniczna to produkt, który ma wiele zalet. Przykładowo, wykonuje znacznie więcej ruchów pulsacyjnych na minutę niż zwykła szczoteczka elektryczna:

  • Tradycyjna szczoteczka elektryczna - około 8 tysięcy ruchów na minutę
  • Szczteczka soniczna - około 31 tys. ruchów na minutę

Jak łatwo domyślić się, to gwarantuje lepsze efekty.

Nie niszczy szkliwa

Produkt ten cechują charakterystyczne ruchy pulsująco-wymiatające. Dzięki nim taka szczoteczka znacznie skuteczniej niż tradycyjne produkty usuwa przebarwienia i zabrudzenia. Dodatkowym atutem szczoteczki sonicznej jest to, że w trakcie jej używania nie niszczymy szkliwa zębów.

Szczoteczka soniczna pomoże w walce o białe zęby

Jest to produkt polecany dla wszystkich osób, którym zależy na zadbanych i ładnych zębach. Jednak szczególnie powinni zainteresować się nim ci, którzy mają problem z nieestetycznymi przebarwieniami. Dotyczy to przede wszystkim osób pijących dużo kawy, czerwonego wina, a także nałogowych palaczy.

Przebarwienia to problem, na który trudno znaleźć skuteczną i bezpieczną metodę. Domowe sposoby często są krótkotrwałe i niszczą szkliwo. Z kolei zabiegi w profesjonalnych gabinetach są dosyć drogie i mają mieszane opinie - często nie zalecają ich nawet sami dentyści. Dlatego walkę o ładne i białe zęby najlepiej jest zacząć od zmian w codziennej pielęgnacji.

Musimy jednak pamiętać, że zanim zaczniemy używać szczoteczki, warto usunąć kamień nazębny u dentysty. Bez tego żadna metoda nie będzie skuteczna.

Szczoteczka soniczna w wersji dla dzieci

Na rynku znajdziemy także szereg tego typu produktów przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych. Ich zaletą jest znacznie niższa cena niż w przypadku szczoteczek dla dorosłych. Wersję dla dzieci możemy kupić ją już za kilkadziesiąt złotych. Rodzice, którym zależy na tym, by dziecko od najmłodszych lat dbało o zęby, mogą mu więc sprawić taki podarunek. 

Przed zakupem warto jednak poznać opinie na temat produktów (możemy zadać pytanie na popularnych forach parentingowych,np. forum.gazeta.pl eDziecko).

Jakie szczoteczki soniczne dla dzieci cieszą się obecnie popularnością? Przedstawiamy najchętniej kupowane produkty w różnych cenach:

  • Philps Sonicare For Kids (cena około 220 zł)
  • Brush-Baby BabySonic (cena około 50 zł)
  • SEYSSO Baby Penguin (cena około 55 zł)

Cena produktu

Ceny tego typu szczoteczek dla dorosłych są bardzo zróżnicowane. Za niektóre produkty zapłacimy jedynie około 100 zł. W innych przypadkach koszt może wynosić ponad tysiąc złotych! Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto poczytać opinie na temat szczoteczek na forach. I musimy w tym przypadku być bardzo ostrożni, aby rozróżnić prawdziwe rekomendacje od postów marketingowych.

Oto przykłady aktualnych cen szczoteczek:

  • Sonicare Diamond Clean (około 1400 zł)
  • Sonicare FlexCare (około 700 zł)
  • Philips Sonicare Easy Clean (około 250 zł)
  • Seysso Carbon Basic (około 230 zł)

Szczoteczka soniczna Philips - OPINIE

Przedstawiamy kilka opinii na temat popularnych szczotek Philips Sonicare Easy Clean. Wiele osób zachęca do nich dosyć atrakcyjna cena i renoma marki. Co sądzą na temat produktu użytkownicy naszego forum? Oto wybrane opinie:

Ja mam od 4 lat, ciągle działa.
Jest OK. Łagodna dla dziąseł. Jak na razie (półtora roku) się nie psuje.

Oprócz pozytywnych głosów na temat produktu, pojawiają się także bardziej krytyczne opinie:

Easyclean jest najsłabsza ze wszystkich Sonicare. W zbliżonej cenie, o ile dobrze pamiętam, jest Sonicare kids, mamy taką i bardzo lubimy.

Zobacz także:

Więcej o: