Prezent dla chłopaka na urodziny, imieniny i komunię - co wybrać? Podpowiadamy

Prezent dla chłopaka to temat, nad którym zastanawiamy się dosyć często. Najczęstsze sytuacje to urodziny, imieniny, walentynki, a także komunia. Jak stworzyć prezent dla chłopaka na każdą z tych okazji?

Prezent dla chłopaka - powszechny dylemat

Co kupić dla chłopaka? To pytanie pada dosyć często przed różnego rodzaju uroczystościami i świętami. Propozycji jest sporo, dlatego czasami trudno nam podjąć decyzję.

Problem z wyborem prezentu dla mężczyzn mają zazwyczaj kobiety. Panie często obawiają się, że nie wstrzelą się odpowiednio w gust obdarowywanej osoby. Musimy jednak zapomnieć o tego typu obawach - przemyślane podarunki w większości przypadków zazwyczaj cieszą. Poza tym najważniejsza jest pamięć i sam gest.

Aby jednak kupić udany prezent, możemy sobie trochę pomóc. Obecnie znajdziemy inspiracji, dzięki którym uda nam się stworzyć idealny prezent. Chcesz wiedzieć, co można kupić dla chłopaka na urodziny, imienny i na komunię? Przeczytaj nasz krótki poradnik z inspiracjami.

Czy da się przewidzieć, że partner nas zdradzi? [LEPSZY SEKS]

Prezent dla chłopaka - najpierw zrób małe śledztwo

Nie jest tajemnicą, że najbardziej cieszą prezenty, które odpowiadają naszym aktualnym potrzebom i gustom. Dlatego dobrze jest wiedzieć, o czym aktualnie marzy obdarowywany chłopak. Może jest aktualnie fanem podróży? Wówczas prezentem, który najbardziej go ucieszy, może być voucher na lot. 

Aby dobrze poznać aktualne potrzeby osoby, dla której kupujemy prezent, warto zapytać kogoś, kto utrzymuje z nią bliski kontakt o jakąś inspirację. Możemy także porozmawiać na temat planowanych prezentów z innymi gośćmi imprezy urodzinowej lub komunii. Dzięki temu unikniemy kupowania tych samych podarunków.

Prezent dla chłopaka na urodziny - propozycje

Co możemy kupić dla chłopaka z okazji urodzin? Jeśli chodzi o młodsze osoby, rodzice zazwyczaj nie mają z tym zbyt dużego problemu. Dzieci same często proszą o konkretne podarunki. A jeśli tego nie robią, to rodzice i tak na bieżąco orientują się w ich bieżących inspiracjach i zainteresowaniach.

Większy problem pojawia się, gdy musimy kupić prezent urodzinowy dla starszego chłopaka. Co będzie dobrym rozwiązaniem? Oto przykładowa lista pomysłów:

 • elektryczna maszynka do golenia
 • powerbank
 • perfumy
 • voucher na lot

Jeśli z solenizantem nie wiążą nas zbyt bliskie więzy, możemy zdecydować się na coś skromniejszego:

 • zestaw kufli do piwa
 • zestaw kosmetyków do golenia
 • karta podarunkowa na zakupy

Prezent dla chłopaka DIY (do it yourself)

Prezent dla chłopaka (zwłaszcza, gdy łączą nas z nim bliskie relacje) możemy wzbogacić o coś wykonanego własnoręcznie. Dobrym pomysłem jest na przykład album ze wspólnymi zdjęciami przedstawiający historię waszej znajomości. 

Prezent dla chłopaka na imieniny

Prezenty imieninowe są z reguły znacznie skromniejsze niż urodzinowe. Co takiego możemy kupić dla chłopaka z tej okazji? Oto przykładowe propozycje:

 • dobry alkohol
 • książka ulubionego autora
 • zestaw kosmetyków
 • bilet do teatru lub kina

Prezent dla chłopaka na 18

Osiemnaste urodziny rządzą się swoimi prawami w kwestii prezentów. O ile rodzice mają zazwyczaj ułatwione zadanie, gdyż solenizanci zazwyczaj informują ich, o czym marzą, o tyle pozostali goście muszą zazwyczaj się trochę nad tym zastanowić. W sytuacji, gdy wiążą was bliskie więzi, warto zdecydować się na coś wyjątkowego.

Jeśli jesteście paczką znajomych, może dobrym pomysłem byłaby zrzutka na bilety lotnicze na jakąś podróż, w którą wybierzecie się razem? Dobrą opcją są także karty podarunkowe do sklepów jego ulubionych marek.

Z kolei, jeśli jesteśmy zaproszeni na rodzinne świętowanie osiemnastych urodzin, możemy zdecydować się na:

 • karty podarunkowe
 • wysokiej jakości alkohol
 • sprzęt elektroniczny

Prezent dla chłopaka na komunię 

Co kupić dla chłopaka na komunię? To pytanie zadajemy sobie, gdy ktoś z rodziny przystępuje do tego sakramentu i jesteśmy zaproszeni na przyjęcie komunijne. Jednym z najbardziej powszechnych prezentów są koperty z pieniędzmi. Jeśli obawiamy się, że nasz prezent w formie rzeczowej będzie nietrafiony, najlepiej jest zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Jeszcze inną bezpieczną opcją są karty podarunkowe do znanych sklepów.

Sprawa jednak nieco komplikuje się, gdy jesteśmy rodzicami chrzestnymi przystępującego do komunii chłopca. Wówczas musimy pojawić się na uroczystości z jakimś prezentem. Co zazwyczaj kupują rodzice chrzestni dla chłopców? Oto lista przykładowych propozycji:

 • zegarki
 • laptopy
 • rowery
 • vouchery i karty podarunkowe
 • sprzęty elektroniczne

Chcesz poznać więcej propozycji? Tutaj znajdziesz więcej pomysłów na komunijne prezenty dla chłopaka >>

Zobacz także:

Więcej o: