Podziękowania dla rodziców - jak je stworzyć i o czym pamiętać? Krótki poradnik dla nowożeńców

Podziękowania dla rodziców to jeden z obowiązkowych elementów tradycyjnej imprezy weselnej. Co powinno się w nich znaleźć i jaka muzyka powinna być puszczona w tym czasie w tle? Podpowiadamy, jak stworzyć weselna podziękowania dla rodziców.

Podziękowania dla rodziców na weselu

Bywa, że rodzice bardzo mocno przeżywają śluby i wesela swoich dzieci. Z tej przyczyny tradycją imprez weselnych są skierowane do nich specjalne podziękowania. To niewątpliwie jeden z najbardziej wzruszających momentów w trakcie tego typu imprez.

Przyjęło się, że podziękowania są wygłaszane przez nowożeńców jeszcze przed północą. Często towarzyszy im muzyka. Nowożeńcy dziękują zazwyczaj nie tylko za pomoc włożoną w przygotowanie uroczystości, ale także za cały trud, jaki rodzice wkładali w ich wychowanie.

Zobacz także: Zaproszenia ślubne - na co się zdecydować? Krótki poradnik >>

Podziękowania dla rodziców - stwórzcie je samodzielnie

Podziękowania dla rodziców to jeden z tych elementów, który sprawia przyszłym nowożeńcom wiele trudności. Bo czasami trudno jest w kilku zdaniach oddać wdzięczność, jaką mamy wobec osób, z którymi przeżyliśmy wspólnie tyle lat życia. Z tej przyczyny wiele osób korzysta z gotowych wzorów.

Oglądanie pornografii z partnerem - pomaga czy szkodzi? [LEPSZY SEKS]

Musimy jednak w trakcie poszukiwań tego typu tekstu zachować ostrożność. Nie warto korzystać z gotowych podziękowań. Najlepiej jest przeczytać wiele tekstów i na tej podstawie stworzyć coś własnego. Dzięki temu nasze podziękowania będą miały bardziej indywidualny i oryginalny charakter. I co bardzo istotne, nie będą powtórką tekstu z innego wesela.

Warto także zaznaczyć, że w ostatnich latach coraz częściej odchodzi się od bardzo patetycznych i podniosłych podziękowań. Zarówno rodzice, jak i goście bardziej docenią naturalność nowożeńców i szczerość tekstu. Nie musimy więc stresować się, że nasze podziękowania są zbyt swobodne lub za mało rozbudowane.

Jednak tekst życzeń to nie jedyne zadanie, jakie stoi przed nowożeńcami. Muszą pamiętać także o kilku innych bardzo istotnych kwestiach. Można wręcz powiedzieć, że planując ten element wesela, musimy zabawić się w reżysera. Przykładowo, bardzo ważnym elementem jest także muzyka. Zadbajmy o to, by nie były to utwory sztampowe lub kiczowate. Taki wybór może nie spodobać się głównym bohaterom tej części imprezy.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

Prezent dla rodziców - nie zapomnijcie o tym elemencie

Przyjęło się także, że w trakcie podziękowań, rodzicom wręcza się prezenty. Nie jest to stała reguła. Wiele osób uważa jednak, że taka forma podziękowań jest szczególnie miła. Na co najczęściej decydują się nowożeńcy? Oto lista przykładowych propozycji:

 • kosze słodyczy
 • kwiaty
 • albumy z rodzinnymi fotografiami
 • filmy zmontowane ze wspólnych zdjęć
 • wysokiej jakości alkohol
 • vouchery na loty

Prezent to dobre rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy nasza przemowa nie jest zbytnio rozbudowana. Pamiętajmy o tym, by w trakcie poszukiwań uwzględnić przede wszystkim aktualne potrzeby rodziców. Jeśli marzy im się odpoczynek, to może właśnie voucher na lot sprawi im największą radość?

Podziękowania dla rodziców - wskazówki

O czym warto pamiętać w trakcie układania podziękowań weselnych? Oto najważniejsze wskazówki dla nowożeńców w skrócie:

 • Nie przesadzajcie z egzaltacją. Przez to zarówno wy, jak i wasi rodzice możecie czuć się nieswojo.
 • Piosenka, która będzie leciała w tle w trakcie podziękowań, powinna być dosyć cicha, by nie odwracać uwagi od waszego wystąpienia.
 • Unikajcie także oklepanych utworów, które już od wielu lat puszczane są w tym momencie na wielu weselach. Jednym z takich przebojów jest piosenka Urszuli Sipińskiej "Cudownych rodziców mam". Lepiej poszukać czegoś innego, by nie popadać w taki banał.
 • Warto podziękować rodzicom nie tylko za pomoc w przygotowaniu imprezy, ale także za cały trud, jaki włożyli w nasze wychowanie. Będzie im bardzo miło.
 • Często dowodem wdzięczności są także prezenty dla rodziców.
 • Postarajcie się stworzyć tekst podziękowań sami. Dzięki temu nie wygłosicie sztampowego tekstu, za którego skorzystało już wielu nowożeńców przed wami.

Zobacz także:

Więcej o: