Microblading - sposób na piękne i równe brwi na stałe [cena, opinie, przeciwwskazania]

Microblading to coraz popularniejszy w ostatnich latach makijaż permanentny brwi. Ile kosztuje taki zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty? W jakich przypadkach microblading sprawdzi się najlepiej?

Microblading - piękne brwi przez całą dobę

Piękne i symetryczne brwi to bardzo ważny element makijażu. Niektóre teorie mówią wręcz, że to one w największym stopniu decydują o wyglądzie całej twarzy. I rzeczywiście, czasami nawet delikatny makijaż brwi sprawi, że wyglądamy znacznie lepiej, a nasza uroda staje się bardziej wyrazista.

Niestety, codzienny makijaż brwi jest zadaniem dosyć czasochłonnym. Mimo że z czasem zazwyczaj nabieramy wprawy, wiele pań nie ma cierpliwości do codziennego malowania tej części twarzy. Poza tym nie zawsze jesteśmy zadowolone z efektów własnoręcznej pracy. Na szczęście z pomocą przychodzi makijaż permanentny brwi, czyli microblading.

Microblading - dla kogo?

Taki zabieg to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród kobiet. To nie tylko sposób na zaoszczędzenie czasu w trakcie porannego makijażu, ale także znacznie lepszy wygląd. Bo dzięki temu nasze brwi każdego dnia będą równe i bardzo kształtne. A powszechnie wiadomo, że nie każdej z nas udaje się to w codziennym makijażu.

Microblading - dla kogo w szczególności przeznaczony jest ten zabieg?

 • Kobiet, które codziennie malują brwi.
 • Pań uczulonych na jakieś składniki kosmetyków do stylizacji brwi.
 • Pań, które utraciły brwi (np. po chemioterapii - w takich przypadkach zabieg wykonywany jest dopiero mniej więcej pół roku po wyleczeniu).

Jest to także bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie dla kobiet, które uprawiają regularnie sport. Wiadomo, że w trakcie wysiłku fizycznego, makijaż zaczyna stopniowo spływać. Dlatego dzięki permanentnemu makijażowi brwi takie panie nie będą musiały przejmować się tego typu kwestiami.

 

Microblading - przeciwwskazania

Istnieje jednak kilka istotnych przeciwwskazań dla tego zabiegu. Kto powinien zrezygnować (lub wstrzymać się na jakiś czas) z makijażu permanentnego brwi?

 • Panie w ciąży.
 • Panie karmiące piersią.
 • Panie uczulone na lidokainę i epinefrynę.

Przeciwwskazaniem są także niektóre choroby. To m.in.:

 • padaczka
 • łuszczyca
 • hemofilia
 • łuszczyca
 • choroby tarczycy (w tym przypadku zalecana jest konsultacja z lekarzem)

Co istotne, w przypadku leczenia każdej innej choroby lub wykonywanych niedawno zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, przed makijażem permanentnym brwi należy skonsultować się ze specjalistą.

Jaka jest cena makijażu permanentnego brwi?

Ile zapłacimy za microblading? Ceny tego zabiegu wahają się zazwyczaj w przedziale od 500 do 800 zł. Dlatego jeśli chcemy zapłacić mniej, warto obserwować promocje gabinetów oferujących tego typu usługi. Zdarza się, że na zabieg panie wydają mniej niż 400 zł.

Co istotne, w większości gabinetów w tę cenę wliczona jest także korekta makijażu. Odbywa się ona zazwyczaj już kilka tygodni po pierwszym zabiegu.

Microblading po roku - jak długo utrzymują się efekty?

Ze stron większości gabinetów oferujących takie usługi, dowiadujemy się, że makijaż utrzymuje się nawet do dwóch lat. W praktyce, częściej jest to tylko jeden rok. Jeśli więc przyzwyczaimy się do stale pomalowanych brwi, po jakimś czasie czeka nas kolejny wydatek. Taka sytuacja ma też jednak pewien plus - gdy znudzi nam się taki makijaż, nie jesteśmy skazane na taki wygląd na bardzo długi okres.

Microblading - opinie

Jakie panują opinie na temat tego zabiegu? Oto przykład kilku wypowiedzi, które pojawiły się w dyskusji na naszym forum.

Większość pań jest zdecydowanie zadowolona z makijażu:

Mam od kilku lat (odświeżam co rok), przez chorobę prawie całkowicie straciłam brwi.
Efekt jest wspaniały, od 2 miesięcy nie mogę się napatrzeć na swoje brwi!
Minusem jest cena (zapłaciłam 899 pln, więcej niż u konkurencji), ale moim zdaniem warto dopłacić te 200-300 pln i mieć naprawdę dobrze zrobiony.
Dla mnie było bezbolesne. Jedyna niedogodność - trzeba było leżeć bez wiercenia się i robienia min.

Pojawiły się także nieliczne krytyczne głosy:

Nie widziałam jeszcze, żeby u kogoś to wyglądało naprawdę ładnie. Więc jestem na nie.

Końcowy komentarz pokazuje, że przed zabiegiem warto zapoznać się z jego efektami końcowymi. To rzeczywiście dosyć specyficzny typ brwi. Jeśli więc nam nie odpowiada, lepiej pozostać przy tradycyjnym makijażu.

Zobacz także:

Więcej o: