Makijaż ślubny dla brunetek i blondynek - jak dobrać? [ceny, porady, opinie]

Makijaż ślubny to temat, który interesuje panny młode szczególnie mocno. Chyba każda z nich chce w dniu ślubu i wesela wyglądać wyjątkowo. Nie wiesz, jaki makijaż ślubny będzie najlepszy? Podpowiadamy.

Makijaż ślubny - kluczowy element stylizacji

To jeden z najważniejszych elementów ślubnej stylizacji. Nie dziwi więc, że wiele pań zaczyna interesować się tą tematyką na długo przed dniem ślubu. Makijaż ślubny powinien być nie tylko elegancki, ale także bardzo trwały. Powinien więc być wykonany z doskonałej jakości kosmetyków, dzięki którym utrzyma się przez całą imprezę.

Co bardzo istotne, makijaż na ślub i wesele musi współgrać z całą stylizacją. Z tej przyczyny wiele pań decyduje się na próbne podejścia, dzięki którym udaje im się skomponować doskonały zestaw.

Nie wiesz, jaki makijaż ślubny będzie najlepszy w twoim przypadku? Gdzie szukać inspiracji i czy warto zdecydować się na makijaż próbny? Przeczytaj nasz krótki poradnik na ten temat.

Makijaż ślubny dla brunetek - propozycje kolorystyczne

Jakie propozycje pojawiają się najczęściej dla pań o ciemnych włosach? Tu sporą rolę odgrywa kolor oczu.

Jaka kolorystyka cieni sprawdzi się przy niebieskich, zielonych i brązowych oczach? Oto kilka propozycji makijażu ślubnego dla brunetek:

 • Brunetki o niebieskich oczach - polecane są zazwyczaj waniliowe cienie.
 • Brunetki o zielonych oczach - cienie o złotym odcieniu.
 • Brunetki o brązowych oczach - w tym przypadku sprawdza się większość kolorów.

Makijaż ślubny dla blondynek - propozycje kolorystyczne

W tym przypadku, przy doborze cieni do powiek, ogromną rolę także odgrywa kolor oczu. Co się sprawdzi najlepiej w przypadku blondynek? Podpowiadamy!

 • Blondynki o niebieskich oczach - ciepłe brązy.
 • Blondynki o zielonych oczach - fiolety i róż.
 • Blondynki o brązowych oczach - fiolety i purpura.

Całą masę inspiracji możecie znaleźć także na Instagramie. Pod niektórymi hasztagami cały czas pojawiają się różne ciekawe makijaże. Wrzucają je m.in. profesjonalne makijażystki.

Gdzie szukać takich zdjęć? Oto popularne hasztagi:

 • #weddingmakeup
 • #weddingmakeupartist
 • #wedding
 • #makeupartist
 • #bridal

Samodzielnie czy u profesjonalistki?

Czy wykonywać makijaż ślubny samodzielnie? To opcja dla pań, które mają już w tym zakresie spore doświadczenie i wiedzą, że uda im się stworzyć coś zachwycającego. Jednak takie umiejętności nie są czymś bardzo powszechnym. Nie warto więc ryzykować.

Przed tak szczególną uroczystością jak ślub, zdecydowanie lepiej jest oddać się w ręce profesjonalistki. Osoba z doświadczeniem lepiej dobierze kolory makijażu i kosmetyki. Poza tym panna młoda tuż przed ślubem powinna zafundować sobie trochę więcej swobody i wygody.

 

Makijaż ślubny - cena

Nie każda przyszła panna młoda ma wśród przyjaciółek lub w rodzinie makijażystkę. Dlatego większość kobiet decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistek. To jednak kosztuje, czasami całkiem sporo.

Ceny za makijaż ślubny zaczynają się zazwyczaj od 150 zł. Znajdziemy także mnóstwo znacznie droższych ofert (np. za 300 zł). Czasami dwa zabiegi (fryzura ślubna i makijaż) wykonywane są w tym samym salonie, dzięki czemu płacimy za nie jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że te dwa bardzo ważne elementy ślubnej stylizacji będą do siebie pasowały.

Niektóre makijażystki oferują dojazd do panny młodej. Tego typu rozwiązanie także wiąże się z dodatkowymi kosztami.

O tym pamiętaj w trakcie przygotowań

Przeglądając oferty makijażystek, możemy zauważyć, że wiele z nich oferuje klientkom także makijaż próbny. Taka usługa będzie kosztowała trochę więcej, ale wiele osób przekonuje, że warto spróbować.

Podobnie jak w przypadku fryzury na wesele, warto sprawdzić różne warianty i ocenić, w którym czujemy się najlepiej. Poza tym przekonamy się, czy osoba, która nami się zajmuje, spełnia nasze oczekiwania. I jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Niektóre kosmetyki wywołują u kobiet reakcje alergiczne. A sporym nieszczęściem byłoby, gdyby coś takiego stało się tuż przed samym ślubem.

Zobacz także:

Więcej o: