Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Podpowiadamy dla niezdecydowanych [opinie, cena, rodzaje]

Szczoteczka elektryczna z biegiem lat stała się bardzo powszechnym produktem. Na co się zdecydować i jaki rodzaj szczoteczki wybrać? Podpowiadamy dla niezdecydowanych, jaka szczoteczka elektryczna będzie w ich przypadku najlepsza.

Szczoteczka elektryczna - coraz powszechniejszy produkt

Kiedyś ten produkt był raczej rzadkością, decydowali się na niego nieliczni. Teraz szczoteczki elektryczne kupuje coraz więcej osób. Z biegiem lat stały się one nie tylko łatwiej dostępne (zdarza się, że możemy je kupić nawet w zwykłych sklepach spożywczych), ale przede wszystkim tańsze. Taką szczoteczkę dostaniemy teraz już za kilkadziesiąt złotych. Poza tym pojawiły się jej znacznie nowocześniejsze wersje, które dają jeszcze bardziej zadowalające efekty.

Na co się zdecydować?

Tego produktu szukamy zazwyczaj, gdy postanawiamy zadbać bardziej o nasze zęby. Szczoteczki elektryczne są bardziej skuteczne i wygodne niż ich tradycyjne poprzedniczki.

Jaki produkt będzie najlepszy? Zachęcamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem dla niezdecydowanych.

"W życiu kobiety na nic nie jest za późno". O mamie Kamy, która po 40-tce została łyżwiarką figurową

A może szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to unowocześniona wersja szczoteczki elektrycznej. Mimo że jest to udoskonalona wersja tego produktu, nazwa ta dla wielu osób pozostaje nieznana.

Na czym polega działanie takich szczoteczek? Jedną z podstawowych różnic z szczoteczką elektryczną jest liczba ruchów pulsacyjnych na minutę.

  • Szczoteczka soniczna - około 31 tys.
  • Szczoteczka elektryczna - około 8 tys.

Jedną z przyczyn mniejszej popularności tego typu produktów może być ich wyższa cena. Za szczoteczkę soniczną musimy zapłacić zazwyczaj kilkaset złotych. Znajdziemy także produkty, które kosztują ponad tysiąc złotych.

Jednak jak pokazują opinie wielu osób wypowiadających się na forach, jest to zazwyczaj dobra inwestycja. Tego typu produkty służą zazwyczaj wiele lat i przynoszą bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację jamy ustnej. Szczoteczki soniczne są polecane zwłaszcza dla osób, które zmagają się z nieestetycznymi przebarwieniami.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Szczoteczka soniczna - jaką wybrać? Poznaj opinie i ceny na temat produktu

Szczoteczka elektryczna lub soniczna dla dzieci

Oba rodzaje produktów dostaniemy także w specjalnych wersjach dla dzieci. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także ceną. Podczas, gdy za szczoteczkę soniczną dla dorosłego musimy zapłacić minimum dwieście złotych, produkt w wersji dziecięcej dostaniemy już za kilkadziesiąt złotych. Jest to więc dobry pomysł na prezent dla dziecka, który będzie zachęcał do dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat. Musimy jednak pamiętać, że często tego typu produkty są przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Oto przykłady popularnych szczoteczek sonicznych dla dzieci:

  • SEYSSO Baby Penguin - cena około 55 zł
  • Philps Sonicare For Kids - cena około 220 zł
  • Brush-Baby BabySonic - cena około 50 zł

A to przykłady chętnie kupowanych przez rodziców szczoteczek elektrycznych:

  • Oral-B, Stages Kids (szczoteczki z boahterami bajek Disneya) - cena około 40 zł
  • Braun Oral-B Kids Girl - cena około 50 zł
  • Braun Oral-B Kids Boy - cena około 50 zł

Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Poznaj opinie

Na co się zdecydować? Warto przede wszystkim przed zakupem poznać opinie na temat poszczególnych produktów. Zadowoleni lub zawiedzeni użytkownicy często dzielą się swoimi przemyśleniami na forach internetowych.

Oto przykład kilku wypowiedzi z dyskusji, która toczyła się na naszym forum. Jedna z niezdecydowanych użytkowniczek zapytała, w jaki produkt jest lepiej zainwestować - szczoteczkę elektryczną czy soniczną? Na jej pytanie pojawiło się wiele odpowiedzi:

Po zmianie z elektrycznej na soniczną widzę różnicę - według mnie warto zmienić.
Soniczna jest znacznie lepsza, zęby są naprawdę czystsze.
Jeśli byś dopiero chciała kupić jakąkolwiek, to bym Ci doradzała soniczną.
Zdecydowanie soniczną. Miałam wcześniej elektryczną, używam jej na wyjazdach (używam sonicznej szczoteczki córki tylko końcówkę mam swoją ) i różnica na korzyść sonicznej jest naprawdę odczuwalna.

Zobacz także:

Więcej o: