Jak zadbać o urodę jesienią? Poznaj modne trendy 2019 na pielęgnację skóry twarzy i ciała

Jak zadbać o urodę jesienią? Przygotowaliśmy dla was kilka najważniejszych zasad, jeżeli chodzi o pielęgnację skóry twarzy i ciała po lecie. Poznaj modne trendy na jesień 2019.
Zobacz wideo

Jak zadbać o urodę jesienią, czyli modne trendy 2019 na pielęgnację twarzy i ciała. Jesień to idealny moment, aby zadbać o skórę i zregenerować ją po lecie. Okres wakacyjny nie jest łatwy: silne promienie słoneczne oraz słona woda morska mocno wysuszają skórę twarzy oraz całego ciała. Jak zatem zadbać o urodę jesienią? Podpowiadamy zgodnie z modnymi trendami 2019.

Jak zadbać o urodę jesienią? Jesienna odnowa skóry [modne trendy 2019]

Jesień to dobry moment, aby zregenerować skórę po lecie i pozbyć się niechcianych wakacyjnych pamiątek, takich jak np. szorstkość, przesuszenie czy nierównomierny koloryt. Dlatego jest to najlepsza pora roku na wszelkie zabiegi złuszczające w gabinetach kosmetycznych np. peelingi chemiczne.

Również sama w domu możesz wykonać peeling. Najlepiej rób to dwa razy w tygodniu. Usunięcie warstwy rogowej skóry umożliwia potem wprowadzenie substancji aktywnych w głębsze warstwy naskórka. Dzięki temu, krem, który później zastosujesz, będzie się lepiej wchłaniał i działał.

Jak zadbać o urodę jesienią? Skóra twarzy [modne trendy 2019]

Skóra twarzy jest bardzo narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak np.: deszcz, chłód jesienny oraz brak promieni słonecznych. Sprawiają one, że staje się matowa, szarawa i pozbawiona zdrowego wyglądu. Dlatego właśnie nie powinno się wychodzić z domu bez wcześniejszego nakremowania twarzy. Bez tego też nie wolno nakładać podkładu czy pudru, ponieważ mogłoby to dodatkowo wysuszać i tak już przesuszoną po lecie skórę. Pamiętaj przy tym o regularnym stosowaniu maseczek, najlepiej nawilżających, odżywczych bądź też kojących.

Dobrym rozwiązaniem do pielęgnacji skóry są olejki do twarzy. Bardzo dobrze nawilżają i odżywiają cerę. Staraj się wybierać te najbardziej naturalne jak np.: arganowy, kokosowy bądź też z róży. Makijaż działa na delikatną skórę twarzy drażniąco, dlatego nigdy nie zapominaj o demakijażu. 

Jak zadbać o urodę jesienią? Ciało [modne trendy 2019]

Tak jak skóra twarzy, tak samo skóra na całym ciele również potrzebuje odpowiedniej i pielęgnacji. Najważniejsze jest jej regularne, codzienne nawilżanie. Warto również minimum raz w tygodniu, a najlepiej jednak dwa razy wykonać peeling całego ciała. Jeżeli chcesz zachować po lecie piękną opaleniznę, sięgnij po balsamy brązujące. Nie dość, że nawilżą skórę, to nadadzą jej również delikatny, bardzo naturalny ciemniejszy odcień. 

Więcej o: