Jaki jest najmodniejszy podkład do szkoły? Poznaj trendy na jesień 2019. Dowiedz się również, jak zrobić trwały makijaż

Szukasz najmodniejszego podkładu do szkoły? W naszym tekście znajdziesz najważniejsze wskazówki zgodne z trendami na jesień 2019. Podpowiadamy również co robić, aby makijaż przetrwał cały dzień w szkole bez konieczności nanoszenia poprawek.
Zobacz wideo

Jaki jest najmodniejszy podkład do szkoły? Przejrzeliśmy trendy na jesień 2019 i zebraliśmy dla was najważniejsze informacje na ten temat. Dzięki nam dowiesz się, jak i czym najlepiej nakładać podkład, aby przetrwał w szkole cały dzień bez konieczności nanoszenia poprawek. 

Jaki jest najmodniejszy podkład do szkoły? Poznaj trendy na jesień 2019

Dziewczynom, które malują się do szkoły, zależy, aby ich makijaż był jak najbardziej trwały i nie wymagał dodatkowych poprawek w ciągu dnia. Dlatego warto zainwestować w dobry pokład. Niezwykle ważne jest, aby nie nakładać go na suchą skórę. Zawsze wcześniej należy nałożyć na twarz krem nawilżający.

Jeżeli zależy ci na trwałości podkładu, bardzo pomocna może być baza pod makijaż. Nie widać jej, ale wbrew pozorom pełni bardzo ważną funkcję. Dlaczego jest taka istotna? Działa jak dobrze dobrana bielizna: nie widać jej, ale jeśli jest dobrze dobrana, potrafi zatuszować mankamenty i podkreślić atuty. Bazę nakłada się pod podkład. Dzięki temu na skórze tworzy się cienki filtr, który wygładza skórę, wyrównuje jej powierzchnię, a także zmniejsza widoczność porów. Co więcej baza pod makijaż sprawia, że make up jest dużo bardziej trwały.

Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie gąbek do nakładania podkładu. Nic dziwnego! Jest to małe i niepozornie wyglądające akcesorium do makijażu, ale za to daje spektakularne efekty. Przede wszystkim dzięki niej make up dłużej się utrzyma i nie będziesz już musiała go poprawiać w szkole. Poza tym jej struktura sprawia, że pokład rozprowadza się dużo lepiej i bardziej równolegle, nie tworząc przy tam efektu maski, tylko dając bardziej naturalny efekt. Aby jednak taka gąbka do podkładu spełniała swoje funkcje, musi być nakładana prawidłowo. Przed każdym użyciem należy ją zmoczyć w letniej wodzie, a nadmiar wycisnąć.

Najmodniejszy podkład do szkoły - rodzaje (trendy na jesień 2019)

Przy zakupie podkładu do szkoły, warto kierować się nie tylko jego kolorem, ale również rodzajem. Musi być odpowiednio dobrany do typu cery np. nawilżający do cery suchej czy matujący do tłustej. Warto też wziąć pod uwagę konsystencję podkładu. Wyróżniamy te na bazie wody - podkłady płynne czyli fluidy oraz te, które zawierają substancje tłuszczowe - mają stałą konsystencję (podkłady kompaktowe).

Dobrym rozwiązaniem zamiast podkładu do szkoły są kremy BB oraz CC. Mają podobne zastosowanie, jednak dają dużo bardziej delikatny i naturalny efekt. Ten drugi zawiera większą ilość pigmentu, dzięki czemu mocniej kryje.

Więcej o: