Jakie będą najbardziej modne tatuaże? Poznaj gorące trendy na jesień 2019

Jakie będą najbardziej modne tatuaże na jesień 2019? Poznaj najnowsze trendy. Przygotowaliśmy zestawienie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Przypominamy również, jak dbać o skórę po zabiegu, aby tatuaż jak najdłużej zachował ładny wygląd i kolor.
Zobacz wideo

Modne tatuaże - trendy na jesień 2019. Planujesz udać się do salonu tatuażu i zrobić sobie dziarę? Nieważne, czy będzie to twój pierwszy trwały rysunek na ciele, czy już kolejny. Zanim wybierzesz wzór dla siebie, sprawdź, jakie tatuaże będą modne jesienią 2019. Znajdą coś dla siebie zarówno osoby, które lubią odważne dziary, jak również te, które preferują bardziej subtelne i delikatne.

Modne tatuaże dla kobiet - trendy na jesień 2019

Kobiety stawiają najczęściej na delikatne tatuaże w wersji mini. Głównie są to napisy (często cytaty z piosenek bądź filmów), kwiaty w różnej postaci oraz te z motywem zwierząt. Najbardziej popularne miejsca na damskie tatuaże to: kark, szyja, plecy, kostki, nadgarstki oraz ręce. Coraz częściej kobiety robią są dziary za uchem, na płatkach uszu, między piersiami, wzdłuż kręgosłupa oraz na udzie.

Jednym z największych hitów wśród dziar są tatuaże zaręczynowe oraz ślubne, które zastępują tradycyjne pierścionki. Takie tatuaże fundują sobie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niektórzy dodają również datę ślubu. Wciąż popularne są takie tatuaże dla kobiet jak: łapacz snów, skrzydła anioła, pióro, gwiazdy, wzory inspirowane naturą (np. liście) czy serce.

Modne tatuaże dla mężczyzn - trendy na jesień 2019

Mężczyźni wybierają najczęściej duże tatuaże z motywem zwierzęcym (np. lew, wilk), którymi pokrywają plecy, klatkę piersiową, łydki oraz ręce. 

Pamiętaj, że miejsce, w którym robisz sobie tatuaż, wymaga odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Powierzchnię tatuażu traktuj jak ranę, która musi się zagoić. Żeby cieszyć się jego ładnym wyglądem i kolorem, niezbędne jest jego prawidłowe zagojenie i odpowiednia pielęgnacja. Skórę należy myć dwa razy dziennie letnią wodą oraz delikatnym żelem np. tym do higieny intymnej. Kilka razy dziennie należy również stosować natłuszczającą maść, najlepiej co 2-3 godziny. Dobrze, żeby to był produkt z dodatkiem pantenolu lub alantoiny. Nie wolno dopuszczać do przesuszenia świeżo wytatuowanej skóry. Alkohol rozrzedza krew, dlatego nie wolno go pić w dniu wykonania tatuażu, jak również przez tydzień po zabiegu.

Więcej o: