Trendy na jesień 2019. Który kolor włosów będzie najbardziej modny? Największy hit to ciepły balejaż

Przejrzeliśmy trendy na jesień 2019 i to właśnie modny ciepły balejaż będzie największym hitem w nadchodzącym sezonie. Jaki to kolor i komu pasuje? Dowiesz się z naszego tekstu.
Zobacz wideo

Modny ciepły balejaż - trendy na jesień 2019. Marzy ci się nowy odcień włosów, ale nie wiesz, co wybrać, aby wyglądać na czasie? W tym sezonie fanki naturalnych i subtelnych odcieni pukli zdecydowanie będą miały w czym wybierać. Ekstrawaganckie i odważne kolory włosów zejdą bowiem na dalszy plan. W tym sezonie stawiamy na naturalność i subtelność. Jednym z największych hitów wśród modnych kolorów włosów jest ciepły balejaż. Jego podstawowym atutem jest to, że odrosty pojawiają się późno, w związku z czym nie ma konieczności częstego farbowania włosów.

Trendy na jesień 2019. Modny ciepły balejaż - co to?

Balejaż to technika koloryzacji, która święciła triumfy w latach 90. Po tym, jak moda na wielokolorowe, wyraźne pasemka na głowie przeminęła, stała się synonimem kiczu i sztuczności. Teraz jednak znów wraca do łask. Okazuje się bowiem, że balejaż może świetnie wyglądać zarówno na włosach blond, jak również na brązowych, a także jeszcze bardziej ciemnych włosach. Dla kogo jest ta metoda koloryzacji i na czym polega?

Balejaż jest techniką koloryzacji włosów, która polega na robieniu na nich różnobarwnych pasemek. O ile w latach 90. standardem było łączenie czarnych, bordowych i bardzo jasnych, w kolorze platynowego blondu, pasm, to obecnie tak duże kontrasty są w tej technice wręcz niedopuszczalne. Współczesny balejaż to po prostu modelowanie włosów za pomocą różnych tonów tego samego koloru tak, aby optycznie dodać im objętości, unieść je wizualnie u nasady i rozświetlić je, przy okazji również twarz.

Komu pasuje balejaż? To na tyle uniwersalna metoda koloryzacji, że niemal każdemu. Dobrze wykonany balejaż sprawi, że włosy będą wyglądać na rozjaśnione i jakby było ich więcej, a przy tym naturalnie. Ten sposób farbowania włosów polecany jest zwłaszcza starszym kobietom, bo optycznie odmładza twarz.

Trendy na jesień 2019. Modny ciepły balejaż - jakie kolory włosów?

To, jakie odcienie będą dla ciebie najlepsze, zależy od tego, jaki jest twój wyjściowy kolor włosów. Jeśli np. jesteś brunetką, pasemka powinny mieć różne odcienie ciemnego brązu. Jeśli natomiast jesteś jasną blondynką, może się u ciebie sprawdzić nawet "platyna". Balejaż można oczywiście przeprowadzić również na rudych włosach.

Trendy na jesień 2019 lansują ciepły balejaż, co oznacza, że nieregularne pasemka powinny być w odcieniach takich jak: miodowy, złoty, kawowy czy miedziany.

Jeżeli chcesz mieć balejaż na włosach, koniecznie udaj się w tym celu do fryzjera. W warunkach domowych trudno jest bowiem uzyskać pożądany efekt. Pamiętaj również, żeby po zabiegu dbać o włosy dokładnie tak jak o farbowane. Po każdym myciu nakładaj odżywkę, a raz w tygodniu zafunduj sobie maskę na 30 minut. Najlepiej z ręcznikiem na głowie, ponieważ to dodatkowo aktywizuje działanie odżywki.

Więcej o: