Włosy po lecie. Pielęgnacja włosów po sezonie wakacyjnym. Jak zadbać o włosy na jesień?

Po wakacjach kondycja włosów może być równie mocno nadwyrężona, co kondycja skóry. Pod wpływem słońca, wiatru i słonej wody, włosy stają się suche oraz łamliwe. Jak zatem zadbać o włosy po lecie, by odzyskały siłę i blask?
Zobacz wideo

O ile podczas wakacji zwracamy uwagę na ochronę przeciwsłoneczną twarzy i ciała, tak bardzo często włosy zostają pomijane, a to wielki błąd! Włosy, podobnie jak nasza skóra, narażone są na negatywne działanie promieniowania UV. Z tego względu, po powrocie z urlopu, warto poświęcić im nieco więcej uwagi, by przywrócić im dobrą kondycję na jesień, a przed następnym urlopem zaopatrzyć się w mgiełkę do włosów z filtrem UV.

Pielęgnacja włosów po lecie - delikatny szampon

Po sezonie letnim, kiedy włosy i skóra głowy są przesuszone, warto sięgnąć po delikatne szampony z naturalnym składem, które w swoim składzie nie mają SLS/SLES, METHYL, Propylene Glycol, PEG, PPG czy Aluminum Chlorohydrate.

Pielęgnacja włosów po wakacjach - nawilżająca maska i serum na końcówki

Maska i serum na końcówki to obowiązkowy punkt regeneracji zniszczonych włosów po lecie.
Te kosmetyki, w odróżnieniu od odżywek i balsamów, mają wyższe stężenie składników nawilżających, odżywczych oraz regenerujących, co dla włosów po wakacjach będzie zbawienne.

Jak stosować maskę i serum? Dokładnie rozczesz i umyj włosy (najlepiej dwa razy, by zmyć zanieczyszczenia i oczyścić skórę głowy), osusz je delikatnie ręcznikiem, a następnie nałóż maskę. Pamiętaj, by aplikować produkt do połowy włosów, pomijając skórę głowy. Pozostaw maskę na 15-20 minut (im dłużej, tym lepiej), a następnie spłucz. Ponownie osusz delikatnie włosy ręcznikiem, odciskając nadmiar wody. W wilgotne końce włosów wmasuj odżywcze serum.

Pielęgnacja włosów po lecie - olejowanie 

Olejowanie włosów to fantastyczny sposób na dogłębne odżywienie, wzmocnienie i nawilżenie włosów. Jest to obowiązkowy punkt pielęgnacji włosów po lecie, a także w trakcie jesieni. Na zabieg olejowania włosów warto poświęcić czas 2-3 razy w tygodniu, a efekty będą naprawdę spektakularne. Przy suchych i zniszczonych włosach najlepiej sprawdzi się olejowanie na mokro, które pozwala na jeszcze efektywniejsze wnikanie składników odżywczych wgłąb włosa. Jak olejować włosy na mokro?

Olejowanie włosów na mokro należy zacząć od zwilżenia włosów. W tym celu można użyć żelu aloesowego lub hydrolatu. Następnie nałóż wybrany olej (np. z pestek awokado czy słodkich migdałów) na całą długość włósów i pozostaw na przynajmniej 2 godziny. Po upływie tego czasu, nałóż na włosy maskę w celu zemulgowania oleju i pozostaw jeszcze na min. 30 minut. Na koniec umyj dwukrotnie skórę głowy szamponem (nie szoruj całych włosów, gdyż spływająca piana wystarczy na ich oczyszczenie) i delikatnie osusz je ręcznikiem. 

Więcej o: