Makijaż po lecie. Jak dobrać podkład do opalenizny? Jak utrzymać efekt opalonej twarzy w nadchodzącym sezonie? Podpowiadamy

Jak utrzymać efekt opalonej twarzy w nadchodzącym sezonie? Najlepszym sposobem jest odpowiedni makijaż po lecie. Podpowiadamy, jak go zrobić i jak dobrać podkład do opalenizny.
Zobacz wideo

Lato powoli dobiega końca, a ty zastanawiasz się, co zrobić, aby jak najdłużej zatrzymać efekt pięknie opalonej twarzy? Pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy, to sztuczna opalenizna? Nie. Zdecydowanie odradzamy wizyty w solarium. Nie musisz też stosować samoopalacza. Wystarczą odpowiednia pielęgnacja, kosmetyki i makijaż. Odpowiednio zrobiony make up potrafi zdziałać cuda i jeszcze bardziej wydobyć efekt pięknej opalenizny. 

Zobacz kosmetyki do makijażu!

Makijaż po lecie. Jak utrzymać efekt opalonej twarzy w nadchodzącym sezonie?

Delikatnie opalona skóra jest najlepszym świadectwem udanych wakacji. Aby jak najdłużej zachowała piękny, brązowy kolor, musi być przede wszystkim regularnie nawilżana, zarówno rano przed wyjściem z domu, jak również na noc (tutaj przyda się grubsza warstwa kremu nawilżającego). Jaki będzie najlepszy makijaż przy opalonej skórze? Jak najbardziej lekki, ponieważ twarz muśnięta słońcem nie wymaga mocnego malowania.

Twoim sprzymierzeń w makijażu opalonej skóry będzie przede wszystkim bronzer. Jest to kosmetyk, który nadaje cerze efekt delikatnej opalenizny i podkreśla już tę, którą masz. Dodatkowo można nim modelować kształt twarzy, tak, aby ukryć jej mankamenty, a uwydatnić atuty. Dlatego w makijażu po wakacjach róż zamień na bronzer. Muśnij nim kości policzkowe, nos oraz brodę, dzięki czemu uzyskasz efekt świeżej i wypoczętej cery.

Makijaż po lecie. Jak dobrać podkład do opalenizny?

Jak dobrać podkład do opalonej twarzy? Dobrym rozwiązaniem zamiast ciężkiego fluidu będą kremy BB oraz CC. Mają podobne zastosowanie, jednak dają dużo bardziej delikatny i naturalny efekt. Ten drugi zawiera większą ilość pigmentu, dzięki czemu mocniej kryje. Jeżeli zależy ci na ukryciu niedoskonałości, użyj po prostu korektora do twarzy.

Używając podkładu oraz pudru pamiętaj o ważnej zasadzie: twoja skóra po wakacjach jest ciemniejsza niż w pozostałe miesiące. Dlatego też odpowiednio dopasuj do niej odcień kosmetyków do makijażu. Podkład nałóż również na szyję. 

Makijaż po lecie. Jakie kolory przy opalonej twarzy?

Jeżeli malujesz oczy albo usta, pamiętaj, że opalona twarz najlepiej wygląda w ciepłych kolorach, takich jak: beże, brązy oraz karmel.

Więcej o: