Jak zadbać o skórę trądzikową jesienią. Proste i bezpieczne porady

Cera trądzikowa to problem, z którym zmagają się nie tylko osoby w wielu nastoletnim, ale także dorośli. Pielęgnacja tego typu skóry jest nie lada wyzwaniem, jednak przestrzegając kilku zasad, można znacznie poprawić jej kondycję. Sprawdź, jak dbać o skórę trądzikową.
Zobacz wideo

Jesień to pora roku, podczas której zmaga się z gorszą kondycją cery. Często winimy za to 'przesilenie jesienne', jednak zazwyczaj problem bierze się z nieodpowiedniej pielęgnacji. Jak zaplanować codzienną pielęgnację w okresie jesiennym, by była prosta, bezpieczna i przede wszystkim skuteczna? 

Jak zadbać o skórę trądzikową jesienią - oczyszczanie

Nigdy nie zapominaj o demakijażu! Pójście spać w makijażu to prawdziwe zabójstwo dla każdej cery, a zwłaszcza tej trądzikowej. Skuteczne oczyszczanie jest fundamentem każdej pielęgnacji. By jak najdokładniej oczyścić twarz, najlepiej sprawdzi się demakijaż w dwóch krokach. Najpierw zastosuj oczyszczający olejek, który rozpuszczają makijaż oraz nadmiar sebum, a następnie zmyj wszystko przy pomocy delikatnego żelu lub pianki. Natomiast rano wystarczy delikatne przemyć twarz jedynie żelem lub pinką.  

Jak zadbać o skórę trądzikową jesienią - złuszczanie 

Regularne złuszczanie skóry twarzy pomaga pozbyć się zalegającego na skórze nadmiaru obumarłych komórek, dzięki czemu pozy nie zapychają się, co minimalizuje pojawianie się wyprysków. Ważne jednak aby pamiętać, że przy cerze trądzikowej należy wybierać peeling enzymatyczny, który nie podrażni skóry.  Taki peeling powinno się wykonywać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Jak zadbać o skórę trądzikową jesienią - nawilżanie

Jednym z największych błędów osób zmagających się z trądzikiem jest stosowanie kosmetyków, które działają wysuszająco. Mocne przesuszanie twarzy, będzie powodowało, że naskórek przyjmie taktykę obronną i zacznie produkować jeszcze więcej sebum, co znacznie pogorszy stan cery. Postaw na naturalne kosmetyki nawilżające, a szybko zobaczysz pozytywne efekty.

Więcej o: