Serum - sposób na nieskazitelną cerę. Kto powinien stosować serum?

Serum kojarzy nam się z produktem tylko dla skóry dojrzałej. Ekstra zastrzykiem nawilżenia lub energii, który możemy stosować okazjonalnie, gdy zależy nam, by wyglądać najlepiej, jak to możliwe. To jednak nieprawda. Dla kogo zatem jest polecane serum?

Masz ważne spotkanie, planujesz robienie zdjęć lub cokolwiek innego, co sprawia, że tego dnia po prostu musisz wyglądać zjawiskowo! Codzienna maseczka i krem nie wystarczą. Czujesz, że potrzebujesz czegoś "mocniejszego", co poprawi wygląd skóry natychmiast i przynajmniej na kilka godzin. Czy właśnie do tego służy serum?

Zobacz wideo Serum idealne. Który preparat wybrać, żeby pasował do naszej cery?

Czy warto stosować serum? 

- Swoją wyjątkowość serum zawdzięcza składnikom aktywnym, które występują w tej formule w dużo większym stężeniu niż w kremach. Zadaniem serum jest zatem bardzo aktywne i szybkie działanie - mówi Monika Wyszomierska, kosmetolog oraz właścicielka gabinetu "Piękna bo zdrowa" w Legionowie.

Serum stosujemy więc najczęściej dodatkowo pod krem, aby działały one synergicznie [łącznie - przyp. red.]. Nie jest jednak prawdą, że to produkt tylko dla kobiet dojrzałych oraz że można go używać jedynie okazjonalnie.

- Konieczność stosowania serum jest zależna od naszej kondycji skóry, wieku i problemu, z którym boryka się nasza cera. Na rynku dostępne są preparaty nawet dla nastolatków z problemami trądzikowymi, które mogą być bardzo pomocne również w terapiach dermatologicznych. Są też oczywiście sera o bardzo intensywnym działaniu przeciwstarzeniowym dla osób dojrzałych - wyjaśnia kosmetolog. 

Jakie serum jest najlepsze?

Wszystko oczywiście zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Czy zależy nam na szybkim nawilżeniu zmęczonej skóry? A może na wygładzeniu zmarszczek? Spróbujemy jednak wyliczyć wszystko to, co powinno zawierać uniwersalne serum.

- Moim osobistym must have, jeżeli chodzi o serum, są preparaty z dobrą formą witaminy C, wykazujące silne działanie antyoksydacyjne. Jednocześnie pobudza ono syntezę kolagenu oraz rozjaśnia przebarwienia, powodując ujednolicenie kolorytu skóry. Idealnie sprawdza się jako całoroczne wsparcie przeciwstarzeniowe - tłumaczy Monika Wyszomierska.

To oznacza, że po serum możemy sięgać nawet codziennie!

 - Serum, w zależności od potrzeb skóry, można stosować na dzień i na noc lub wybrać, wedle uznania, jedną porę dnia, o której będziemy je stosować. Dla osób, które chcą stosować serum raz dziennie, zalecam nakładanie go po dokładnym demakijażu na noc. Wtedy skóra lepiej się regeneruje i odpoczywa podczas snu - podsumowuje kosmetolog.

Więcej o: