Olaplex - wzmocnienie w ampułce. Na czym polega i kto może go stosować?

Masz zniszczone włosy wymagające wzmocnienia i regeneracji albo chcesz, by lepiej się układały i były odporniejsze. A może rozjaśniałaś je wielokrotnie i widzisz, że potrzebują pomocy, by znów lśniły i zdrowo wyglądały? Takie włosy obiecuje zabieg Olaplex. Na czym on polega i kto może go stosować?
Zobacz wideo

Nawet jeśli bardzo dbasz o włosy, przychodzi taki moment, kiedy twoja fryzura nie wygląda zbyt dobrze. Co rano musisz z włosami walczyć, bo nie układają się tak, jakbyś chciała. Są poza tym osłabione, bez błysku. Oczywiście, w kwestii odpowiedniego układania się fryzury kluczowe jest jej dobre cięcie, ale sama kondycja włosa także ma tu duże znaczenie. Porad, co zrobić, by wzmocnić włosy, jest wiele. Jedną z tych szczególnie zalecanych są zabiegi Olaplex.

Co to jest Olaplex?

- Rzeczywiście, wiele kobiet pyta o zabiegi z grupy pleksów - czy działają i na jakie włosy? To zabieg bardzo potrzebny i rozchwytywany. Jeśli koloryzujemy włosy w salonie fryzjerskim, mamy prawo poprosić dodatkowo o taką ochronę. Kolorysta do farby dodaje wtedy produkt, z grupy pleksów - tłumaczy Paulina Staszak, ekspertka pielęgnacji i stylizacji włosów, specjalistka ds. szkoleń Dywizji Profesjonalnej L’Oreal.

- Jego zadanie polega na wzmocnieniu mostków dwusiarczkowych, które znajdują się we włosach. Dzięki temu włos nie pęka, nie łamie się, jest bardziej wytrzymały. Ta wytrzymałość powoduje, że klientka w domu może ma więcej możliwości, jeżeli chodzi o stylizację - włosy są bardziej odporne na takie zabiegi, jak suszenie czy prostowanie. Mniej się uwrażliwiają, ponieważ pleksy chronią włókna włosa.

Jak stosować Olaplex

Pleksy można stosować przede wszystkim przy koloryzacji włosów, ale też można wykonać z ich użyciem tzw. usługę wzmocnienia.

- Polega ona na tym, że w pierwszym kroku aplikuje się produkt na włosy, następnie - po odczekaniu pięciu minut - nakłada się na włosy kolejny produkt, a potem się je myje. Na końcu nakłada się na włosy odżywkę - tłumaczy Paulina Staszak. 

Taki zabieg wykonuje się nie częściej, niż raz na sześć tygodni przy włosach klasycznych. Można go wykonać także raz na osiem czy 12 tygodni. Wbrew powszechnej opinii pleksy nie są tylko dla włosów grubych i ciemnych!

- Można je stosować do wszystkich rodzajów włosów, które potrzebują wzmocnienia lub są koloryzowane, rozjaśniane. Dla blondynki, która ma włosy rozjaśniane, koloryzowane dosyć często, to produkt priorytetowy. Nie ma też problemu z dostępnością zabiegu, choć czasem ich nazwa jest inna.

- Każdy salon, w zależności od tego, z jaką marką produktów pracuje, stosuje inną nazwę pleksów, np. smartbond - wyjaśnia specjalistka L’Oreal.

Więcej o: