Magda Pieczonka - wizażystka gwiazd zdradziła swoje największe makijażowe triki [KWESTIONARIUSZ]

Magda Pieczonka to wizażystka gwiazd i jedna z najbardziej rozchwytywanych makijażystek w Polsce. Tylko nam zdradziła, czego nie może zabraknąć w jej kosmetyczce i jaka była jej największa makijażowa wpadka.
Zobacz wideo

Magda Pieczonka jest jedną z najbardziej rozchwytywanych makijażystek w Polsce. Oprócz pracy z gwiazdami, prowadzi swój kanał na YouTube'ie, a także organizuje szkolenia makijażowe. Magda jest prawdziwym autorytetem dla wielu kobiet w całej Polsce, a make up i pielęgnacja nie mają przed nią żadnych tajemnic. Jaka jest największa kwota, jaką Magda Pieczonka wydała na kosmetyki i jakie wpadki zapamięta do końca życia? 

1. Makijaż zaczynam od…

Zaczynam od pielęgnacji. Zawsze powtarzam, że makijaż to drugi etap. Pierwszy etap to pielęgnacja – ładnie oczyszczona i nawilżona skóra to podstawa, a dopiero później nakładam podkład.

2. Niezawodny trik pielęgnacyjny lub makijażowy, który zawsze działa…

Jeśli chodzi o trik makijażowy, to jest to korektor pod okiem, ale nie pod samym okiem tylko rozciągnięty wzdłuż nosa  (taki trójkąt ), który bardzo fajnie odświeża i koryguje zmęczenie. Ważne jednak, by był on o ton lub dwa tony jaśniejszy niż podkład.

3. Kosmetyk, którego nie może zabraknąć w mojej kosmetyczce…

Mam dwa. Kocham rozświetlacz oraz coś do ust – np. szminka nawilżająca. Natomiast jeśli chodzi o pielęgnację, to na pewno jest to serum z witaminą C.

4. Największa kwota, którą wydałam na kosmetyki…

Z pewnością było to kilka tysięcy, ale ile dokładnie? Myślę, że jednorazowo trzy/cztery tysiące, ale ja mówię, że kiedyś zbankrutuję na tych kosmetykach.

5. Trzy tanie kosmetyki, które wpisują się w obecne trendy makijażowe…

-Rozświetlacz w płynie, który bardzo ładnie odświeża nam skórę, balsam do ust i tusz do rzęs, są takie produkty, które powinna mieć każda kobieta.

 

6. Najlepsza kosmetyczna rada, którą otrzymałam…

Żebym dokładniej rozcierała bronzer (śmiech). Tak, ja Magda Pieczonka, makijażystka, robię sobie plamy bronzerem. I co ciekawe, jest to rada, którą otrzymałam od mężczyzny, a nie od dziewczyny.

7. Jeden kosmetyk, który zabrałabym na bezludną wyspę…

A mogę mieć doklejone rzęsy? (śmiech), bo jeśli nie mogę… Nie, myślę, że byłby to rozświetlacz - on zawsze upiększa i odświeża.

8. Kultowy kosmetyk drogeryjny do 20 zł…

Tusz AA Wings of Color. Naprawdę go używam i uważam, że jest świetny.

9. Nie wyobrażam sobie swojej pielęgnacji bez…

Na pewno bez masek, które robię co drugi dzień. Bez mojego serum z witaminą C i bez maski do ust na noc.

10. Sposób, który przedłuża trwałość pomadki…

Nie musimy przedłużać, możemy po prostu użyć matową. Są one trwalsze. Pozostaje tylko kwestia doboru tej odpowiedniej dla nas.

11. Najdroższy i najtańszy produkt, który znajduje się w mojej kosmetyczce…

Najdroższy, który znajduje się w mojej kosmetyczce, ponieważ nie mam ich dużo, będzie to podkład bądź paleta ceni do powiek, a najtańszy to będzie tusz do rzęs.

12. Największy trend makijażowy na nadchodzący sezon…

Jest ich kilka, ale te trendy cały czas się zmieniają i powracają. Na pewno są to mocniejsze usta, niektóre firmy proponują matową skórę, a niektóre z kolei glow. I na pewno kolory na oku, ale także klasyczne brązy. Ja uważam jednak, że jeśli chodzi o trendy, to nie warto się nimi do końca sugerować, tyko patrzeć, w czym my dobrze wyglądamy, bo to lubię zawsze podkreślać.

13. Moja największa kosmetyczna wpadka…

Kiedyś było ich bardzo dużo. Na pewno można do nich zaliczyć brązową konturówkę, którą obrysowywałam usta, a wypełniałam je jasną szminką, więc jak mi się to wszystko zlało, to wyglądałam jakbym miała sine usta. Cienkie brwi, które kiedyś były modne i perła – w moim przypadku wrzosowa – aż pod sam łuk brwiowy. To są takie rzeczy, które pamiętam i zapamiętam chyba do końca życia.

Zobacz także:

Więcej o: