Transpłciowa modelka - Teddy Quinlivan - w kampanii marki Chanel Beauty

Transpłciowa modelka po raz pierwszy w kampanii reklamowej marki Chanel Beauty. Teddy Quinlivan została zaangażowana do kampanii "Pick Me Up", w której prezentuje linię kosmetyków do makijażu Chanel. Z tej okazji postanowiła także przybliżyć swoją historię.
Zobacz wideo

25-letnia, transpłciowa modelka Teddy Quinlivan wpisała się w historię jednej z największych luksusowych marek. Marka Chanel Beauty zaangażowała Teddy Quinlivan do najnowszej kampanii reklamowej "Pick Me Up". Tym samym, modelka stała się pierwszą jawnie transpłciową twarzą Chanel.

Chanel nie jest jednak pierwszym brandem, który otwiera się na różnorodność wśród swoich modelek. Pierwszy taki krok, już jakiś czas temu, wykonała marka Victoria's Secret, która zatrudniła 22-letnią, transpłciową brazylijską modelkę - Valentinę Sampaio.

Transpłciowa modelka - Teddy Quinlivan - w kampanii Chanel Beauty

Modelka nie ukrywa, że jest to dla niej wyjątkowe wydarzenie i wielki zaszczyt współpracować z tak znaną marką. Teddy Quinlivan postanowiła z tej okazji podzielić się na Instagramie swoją historią oraz radością z bycia twarzą Chanel Beauty.

- To była dla mnie jedna z tych chwil triumfu, kiedy płakałam ze szczęścia. Całe moje życie było walką. Od konsekwentnego zastraszania w szkole, przez dzieci, które groziły, że mnie zabiją, po szczegółowe rysunki, w jaki sposób to zrobią. Mój własny ojciec bił mnie i nazywał "pedałem", a branża odmawiała mi współpracy po publicznym wystąpieniu o napaści seksualnej w pracy... To było zwycięstwo, które sprawiło, że wszystko było tego warte. Szłam w dwóch pokazach dla Chanel, kiedy żyłam w ukryciu (kiedy nie ujawniłam jeszcze mojej tożsamości płciowej), a kiedy z niej wyszłam, wiedziałam, że przestanę pracować z niektórymi markami. Myślałam, że już nigdy nie będę pracować z kultowym domem Chanel. Ale oto jestem w Chanel Beauty Advertising. Jestem pierwszą otwarcie transpłciową osobą, która pracuje dla domu Chanel i jestem głęboko poruszona i dumna z reprezentowania mojej społeczności. Świat cię skopie, splunie na ciebie i powie ci, że jesteś bezwartościowa. Twoim zadaniem jest mieć siłę, aby wstać i przeć do przodu, walczyć dalej, ponieważ jeśli się poddasz, nigdy nie doświadczysz łez triumfu. Dziękuję wszystkim, którzy urzeczywistnili ten sen! - napisała Teddy Quinlivan.

Teddy Quinlivan ujawniła się jako osoba transseksualna w 2017 roku. Od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją karierę w świecie mody, reprezentuje swoją społeczność i regularnie pojawia się na Fashion Weeku. Modelka ma na swoim koncie również występ na TED Talk.

 
Więcej o: