Modny makijaż na sezon jesień/zima 2019. Jak się nie malować? Pięć najczęstszych błędów

Makijaż na sezon jesień/zima 2019 to mocno podkreślone oczy i usta. Jednak bardzo łatwo z tym przesadzić. Dowiedz się, jak się nie malować i czego unikać w nadchodzącym sezonie. Przed tobą pięć najczęstszych błędów w makijażu.
Zobacz wideo

Makijaż - trendy na jesień i zimę 2019 możecie poznać w naszym wcześniejszym artykule. Znajdziesz w nim listę pięciu najmodniejszych makijażowych hitów. Teraz przyszła kolej na najczęstsze błędy w makijażu. 

Dla zdecydowanej większości kobiet makijaż jest elementem, dzięki któremu mogą wyglądać piękniej, młodziej i bardziej promiennie. Niestety, są wyjątki. Sprawdź, jakich błędów w makijażu należy się bezwzględnie wystrzegać.

1. Błędy w makijażu - brwi (trendy jesień/zima 2019)

Brwi są bardzo ważne i mają ogromny wpływ na wygląd całej twarzy. Ich kształt może całkowicie zmienić jej wyraz, może też ją mocno postarzeć. Wystarczy niewielka modyfikacja i radosna osoba sprawia wrażenie zmartwionej, smutnej lub zdenerwowanej.

Jakie brwi są nieodpowiednie i dodają lat? Na pewno takie, które są zbyt mocno podkreślone i zaczynają się zbyt blisko siebie. Źle wyglądają także te zbyt cienkie oraz ekstremalnie grube. Pierwsze zaburzają proporcje twarzy, zaś drugie mocno obciążają oczy i postarzają twarz.

Nasza rada: Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie warto podkreślać brwi. Nawet jeśli są równe i mają ładny kształt, można je delikatnie podkreślić. Do pomalowania ich możesz użyć żelu, kredki czy cienia lub specjalnej pomady, jeśli wolisz ostrzejsze i bardziej wyraźne linie.

2. Błędy w makijażu - konturowanie (trendy jesień/zima 2019)

Która z nas chociaż raz nie uległa chęci odchudzenia sobie twarzy za pomocą pędzla, czyli poprzez tzw. konturowanie twarzy? Metoda rozsławiona przez hollywoodzkie gwiazdy może nam zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Jeśli przesadzisz, zbyt mocno wymodelowana twarz zamiast szczupło, może wyglądać męsko i staro.

Nasza rada: Aby tego uniknąć, puder brązujący rozcieraj tylko do połowy policzka (mniej więcej do wysokości tęczówki oka). Jeżeli nie chcesz ryzykować, nałóż go tylko pod szczytami kości policzkowych. W ten sposób delikatnie je podkreślisz i ocieplisz cerę.

3. Błędy w makijażu - cienie do powiek (trendy jesień/zima 2019)

Również to, w jaki sposób nałożysz cienie na oczy, ma ogromny wpływ na wygląd całej twarzy. Możesz sprawić, że będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą. I odwrotnie. Może się zdarzyć, że taki nieodpowiedni makijaż doda ci lat.

Nasza rada: Jeśli chcesz zrobić prosty makijaż dzienny, zawsze lepiej kierować się zasadą: "im mniej, tym lepiej". Nie nakładaj zbyt dużo cienia na dolną powiekę, żeby jej nie obciążać i nie pogłębiać zasinień. Jeżeli używasz ciemniejszego produktu do podkreślenia załamania oka, pamiętaj żeby go dobrze rozetrzeć, ale nie rozprowadzać aż do samej brwi. Łuk brwiowy najlepiej rozjaśnić jasnym, beżowym cieniem. Taki prosty trik uniesie oko i ożywi całość.

4. Błędy w makijażu - kreski na powiekach (trendy jesień/zima 2019)

Długie kreski tzw. jaskółki są uważane za jeden z najtrudniejszych elementów makijażu, ale wcale nie muszą być aż takim problemem. 

Nasza rada: Najważniejszym etapem w ich rysowaniu jest dobranie odpowiedniego kąta. Idealnie kreski powinny być przedłużeniem dolnej powieki. Jeżeli zaczniesz malować je zbyt nisko lub poprowadzisz zbyt płasko, narysujesz sobie opadający kącik. Przez to twoje oczy będą wyglądać na smutne i zmęczone, a cała twarz na starszą niż jest w rzeczywistości.

5. Błędy w makijażu - róż do policzków (trendy jesień/zima 2019)

Pewnie wiele razy słyszałyście zasadę, która mówi o tym, aby róż nakładać podczas uśmiechania się. Jednak ta metoda nie zawsze działa.

Nasza rada: O wiele lepiej jest pomalować różem same szczyty kości policzkowych i lekko rozetrzeć na zewnątrz twarzy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że róż znajdzie się dokładnie tam, gdzie tego chcesz, a ty nie będziesz wyglądać, jakbyś miała wypieki.

Więcej o: