Zniszczone paznokcie po hybrydzie. Jak poprawić ich kondycję?

Paznokcie, po długim noszeniu lakieru hybrydowego łamią się i są w kiepskiej kondycji? Najczęściej jest to wina nieumiejętnie wykonanej i ściągniętej hybrydy. Podpowiadamy, jak zadbać o zniszczone paznokcie, by szybko wróciły do formy.
Zobacz wideo

Paznokcie hybrydowe - zalety

Niewątpliwą zaletą lakierów hybrydowych jest ich trwałość - wytrzymują nawet do 3 tygodni. Co ważne, by cieszyć się trwałym kolorem na paznokciach, wcale nie trzeba umawiać się na wizytę do salony kosmetycznego. Manicure hybrydowy można wykonać samemu, w domowym zaciszu. Potrzebna jest jedynie lampa uv/led, baza, wybrane kolory lakieru, top, aceton oraz cleaner.

Paznokcie hybrydowe - wady 

Niestety, ale paznokcie hybrydowe mają również swoje wady. Źle wykonany wykonany lub ściągnięty lakier hybrydowy może w dużym stopniu uszkodzić paznokcie. Największym błędem przy zdejmowaniu hybrydy jest zrywanie kolorowej warstwy z paznokcia na siłę. Wówczas możemy wyrządzić sobie naprawdę sporą krzywdę i zniszczyć nasze paznokcie. Jak odbudować zniszczone paznokcie po lakierze hybrydowym?

Jednym z najszybszych sposobów na regenerację paznokci po hybrydzie jest manicure japoński. Taki zabieg nie tylko wzmacnia, ale także nabłyszcza paznokcie. Można wykonać go w salonie lub samodzielnie w domu, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw do manicure'u japońskiego.

Kolejnym zabiegiem, który pomoże w odbudowie zniszczonych paznokci jest IBX System. To pielęgnacyjny system, który jako pierwszy chroni paznokcie od środka, scala płytkę i tworzy na niej ochronną warstwę. Trwa on od 15 do 30 minut i należy go powtarzać co 2-3 tygodnie.

O zniszczone paznokcie można również zadbać domowymi sposobami. Jednym z najskuteczniejszych jest wcieranie w płytkę paznokcia olejków, które ją wzmocnią i odżywią. W tym przypadku świetnie sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego, który świetnie wpływa na kondycję paznokci oraz olejek rycynowy, który przyspiesza ich wzrost. Dodatkowe wzmocnienie zapewni także wcieranie płynnej witaminy A i E.

Więcej o: