Cleaner do paznokci. Co to jest? Cleaner a zmywacz? Jak go używać?

Czym jest cleaner do paznokci? I czym się on różni od klasycznego odtłuszczacza i zmywacza? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Paznokcie akrylowe oraz hybrydowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, metody te cechują się wyjątkową trwałością, co bardzo ułatwia życie wielu kobietom. Hybrydę wiele z pań decyduje się robić w zaciszu swojego domu, jednak nie wszystkie z nich zdają sobie sprawę, czym różni się odtłuszczacz od cleanera, a przecież to niezbędne produkty, których używamy przy tym zabiegu.

Odtłuszczacz a cleaner? Czym się różni?

Odtłuszczacz do paznokci często mylnie nazywany jest również cleanerem. To nie do końca poprawne, ponieważ cleaner ma zastosowanie wielofunkcyjne. Odtłuszczacz natomiast odnosi się do jednego, konkretnego wykorzystania. 

Odtłuszczacz używamy na samym początku wykonywania manicure'u. Po starciu nierówności paznokcia powinniśmy go zmatowić, a następnie użyć odtłuszczacza, który pomoże nam pozbyć się wszelkich elementów niesprzyjających idealnemu przyleganiu lakieru do płytki. To ważny krok, aby uniknąć pęcherzyków pod lakierem, gdyż substancje obecne w metodach akrylowej i hybrydowej wchodzą w reakcje z wodą i innymi elementami obecnymi na paznokciu.

Wiemy już, do czego służy odtłuszczacz. A co z cleanerem? Cleanera używamy zwykle na końcu, już po warstwie lakieru lub nawet tzw. topu. Bardzo często cleanery mają dodatkowo przyjemny zapach i dodatkowo nabłyszczają kolorową już płytkę paznokcia. 

Duży wybór produktów do stylizacji i pielęgnacji paznokci znajdziesz na Avanti24.pl!

Cleaner i odtłuszczacz w jednym?

To prawda. Na rynku dostaniemy produkty, które łączą w sobie rolę cleanera i odtłuszczacza do paznokci. Wtedy taki preparat możemy użyć zarówno przed rozpoczęciem stylizacji paznokci, jak i na sam koniec. 

Cleaner a zmywacz? Jaka jest różnica?

To akurat proste. Cleaner, w przeciwieństwie do zmywacza, nie jest w stanie zmyć lakieru z paznokci. Może on jedynie zdjąć z płytek tłustą warstwę po topie hybrydowym, a jeśli jest wielofuncyjny - odtłuścić, przygotowując paznokcie do nałożenia bazy. 

MM

Więcej o: