Wybraliśmy najlepsze odżywki do paznokci. To niezbędniki na chłodne, jesienne dni

Nadeszły chłodne dni. Nasze paznokcie potrzebując więc wyjątkowej uwagi. Przejrzeliśmy wiele odżywek i wybraliśmy te najlepsze, dzięki którym Wasze paznokcie będą zdrowe i odżywione.

W dzisiejszym świecie paznokcie to jedna z naszym wizytówek. Dbają o nie już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Na rynku pojawiło się więc mnóstwo odżywek, o podobnym składzie, lecz niekoniecznie takim samym działaniu. Przejrzeliśmy wiele z nich i wybraliśmy te, które naszym zdaniem w pełni zadbają o Wasze paznokcie we chłodne dni. 

Co powinny zawierać składniki najlepszej odżywki? 

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze najlepszej odżywki? Na jej skład. Ważne jest, by miała jak najwięcej witamin, bo to dzięki nim zawdzięczamy piękny wygląd naszych paznokcie. Warto dodać, że każda witamina ma inne działanie. Tak też, witamina A odpowiada za nawilżanie okolicy wokół paznokcia i jego płytki. Konieczna jest duża zawartość witaminy B, ponieważ przez jej brak paznokcie szybciej się łamią i wolno rosną. Jako zewnętrzna część, paznokcie są wyjątkowo narażone na wiele zanieczyszczeń, dlatego potrzebują składników z witaminą C, która działa przeciwbakteryjnie. Witamina D dostarcza wapń, co dobrze wpływa na trwałość płytki paznokcia. Wskazana jest również obecność witaminy E, poprawiającej krążenie krwi

Przykłady najlepszych odżywek do paznokci

Long 4 Lashes. Intensywne serum wzmacniające do paznokci, to produkt, który w swojej kosmetyczce powinien mieć każdy. Przyspiesza wzrost paznokcia, zapobiega łamliwości i nadaje zdrowego blasku. Cena także jest bardzo przyjemna. Za tę odżywkę zapłacicie ok. 20 zł.

 

Godnym polecenia jest także serum AFLOFARM Regenerum. Odżywka ta doskonale nawilża i wzmacnia płytkę paznokcia. Dzięki zawartemu w sobie olejkowi cytrynowemu rozjaśnia paznokcie i pozbywa się przebarwień. Cena? Niecałe 15 złotych. 

 

Nieco droższym, ale równie skutecznym produktem jest ten z Herome. Nail Hardener Extra Strong. Jego koszt to około 40 zł, a stosowanie jest nieco inne niż tych powyższych. Odżywki tej należy używać przez 15 dni. Kuracja powtarza się co trzy. Pierwszego dnia nanosimy preparat na płytkę paznokcia. Drugiego robimy to samo, nakładając kolejną warstwę, by trzeciego dnia zmyć obie. 

 

Kupując odżywkę, należy zwrócić także uwagę na obecność w jej składzie formaldehydu. Jest to substancja, która utwardza płytkę. W odżywkach do paznokci występuje w formie Tosylamide/Formaldehyde Resin, którego stężenie nie powinno przekraczać 2 %. Wiele osób może być jednak na niego uczulonych. Po czym to rozpoznać? U ludzi, którzy nie tolerują tej substancji, skórki wokół paznokcia bardzo się wysuszają. 

CHM

Czy można malować paznokcie w ciąży? 

Zobacz wideo
Więcej o: