Bare nails, czyli nowa moda na naturalne paznokcie. Internauci zniesmaczeni [Jesień 2019]

Zadbane i estetycznie pomalowane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. W każdym sezonie pojawiają się coraz to nowsze trendy w stylizacji paznokci. Tej jesieni pojawiła się jednak zupełnie nowa moda na Instagramie, która polega na chwaleniu się długimi "nagimi" paznokciami. Na czym polega trend bare nails?
Zobacz wideo

Paznokcie to jeden z tych elementów, na który wiele kobiet zwraca ogromną uwagę. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele możliwości różnych możliwości, by stylizować swoje paznokcie wedle indywidualnych upodobań, a z każdym sezonem pojawiają się także kolejne, zupełnie nowe trendy. Jednak ostatni z nich, który pojawił się na Instagramie, zadziwia internautów.

Bare nails - na czym polega trend naturalnych paznokci?

Nie da się ukryć, że większość kobiet uwielbia długie paznokcie i chętnie przedłuża je zarówno metodą żelową, jak i akrylową, a także nadbudowuje hybrydą. Ostatnio jednak, na Instagramie pojawił się nowy trend, na długie i całkowicie naturalny manicure. Pod hashtagiem #barenails można znaleźć mnóstwo zdjęć, na których kobiety chwalą się swoimi niepomalowanymi paznokciami. Reakcje na długie, "nagie" paznokcie wywołują mieszane uczucia u internautów. Z jednej strony, po sezonach na różne wzory i kolory manicure'u, wielu osobom podoba się ten naturalny trend. Z drugiej strony jednak, znaczna większość uważa, że tak długie i niepomalowane paznokcie wyglądają nieestetycznie. 

 

W jaki sposób dziewczyny zapuszczają paznokcie do bare nails?

Patrząc na trend naturalnych paznokci, sporo kobiet zastanawia się, w jaki sposób zapuścić tak długie i mocne paznokcie. Odpowiedź jest prosta. Na kondycję paznokci ogromny wpływ ma codzienna dieta oraz ich pielęgnacja. W codziennym menu powinny znaleźć się warzywa, owoce oraz zdrowe tłuszcze. Można wspomóc się również suplementacją biotyny. Aby zadbać o paznokcie od zewnątrz, warto każdego dnia wcierać w płytkę naturalne olejki oraz witaminę A+E.

Więcej o: