Makijaż na jesień 2019. 3 trendy, które w tym sezonie są już niemodne

Trendy w makijażu potrafią się zmieniać równie szybko, co te w świecie mody. Pewnym elementom, bez których jeszcze do niedawna nie można było wyobrazić sobie makijażu, dziś mówimy stanowcze nie. Zobacz, czego unikać podczas wykonywania jesiennego makijażu.
Zobacz wideo

Makijaż na jesień 2019. Matowy, mocno kryjący podkład jest już passe

Trend, który lansował matowe podkłady dające efekt zupełnego krycia i nowej skóry odchodzi w niepamięć. Obecnie, wszyscy makijażyści dążą do tego, by podkładem osiągnąć efekt drugiej skóry. Cera w makijażu na nadchodzące sezony ma być gładka z wyrównanym kolorytem, przy jednoczesnym zachowaniu widoczności pieprzyków, modnych piegów czy dziewczęcego rumieńca. Skóra ma być nawilżona i promienna, jak po wizycie u kosmetyczki.

Makijaż na jesień 2019. Odstaw na bok sztuczne rzęsy

Gęsta kurtyna z rzęs, która przysłania oko? To już nie jest modne! Jesienią 2019 odstawiamy słabej jakości paski rzęs, które dają karykaturalny efekt. Zamiast tego, stawiamy na delikatne kępki doklejone w zewnętrznych kącikach oczu, które pięknie otworzą oko i naturalnie je podkreślą.

Makijaż na jesień 2019. Wyrysowane brwi zamień na bardziej naturalne

Na przestrzeni lat, moda na różne kształty i grubości brwi zmieniła się diametralnie - od cienkich, półokrągłych, aż do grubych i perfekcyjnie wyrysowanych pomadą. Przez ostatnie kilka sezonów, za najmodniejsze uchodziły te idealne, kwadratowe ombre brwi, które często można było zobaczyć u dziewczyn na Instagramie. Teraz i przez następne sezony w trendach będzie naturalny look, co widoczne było u modelek podczas pokazów mody - łuki brwiowe niczym nietknięte pęsetą, podkreślone jedynie żelem do brwi.

Więcej o: