Paznokcie na Halloween. Modny manicure idealny na to święto? Postaw na burgund i fiolet

Halloween będziemy świętować już za niecały miesiąc. To idealna okazja, aby puścić wodze fantazji i przebrać się za jak najbardziej upiorną postać. Niezbędnym uzupełnieniem takiego stroju powinien być również odpowiedni manicure. Jakie paznokcie najlepiej nadają się na Halloween? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Halloween to święto, które obchodzone jest 31 października w wielu krajach, jednak najbardziej hucznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii. Cieszy się naprawdę dużą popularnością, mimo iż nie jest to oficjalne święto urzędowe.

Halloween dotarło także do Polski. Głównym symbolem tego święta jest dynia. Pomarańczowe warzywo wydrąża się i podświetla świeczką od środka tak, aby wyglądało jak najbardziej upiornie. Inne symbole Halloween to: duchy, wampiry, zombie, czarownice, trupie czaszki, pajęczyny, szkielety, nietoperze, czarne koty itp.

Paznokcie na Halloween

Halloween wiąże się z obowiązkowymi przebraniami. Im te są bardziej straszne i demoniczne, tym lepiej. O tym, jaki strój wybrać, pisaliśmy już w poprzednim artykule. Jednak ważnym uzupełnieniem każdej stylizacji na to święto będzie również odpowiedni manicure na Halloween. Jaki wybrać? Podpowiadamy.

Paznokcie na Halloween - ciemne kolory

Na jaki kolor pomalować paznokcie na Halloween? Przede wszystkim na ciemne kolory, jak np. fiolet, burgund, granat czy czerń. Halloween to święto mroczne, więc i taki musi być również manicure. Dobrym rozwiązaniem będą paznokcie hybrydowe. Są trwałe, wygodne i dzięki temu bardzo praktyczne. Jego największym atutem jest bowiem dużo większa trwałość niż w przypadku klasycznego manicure. Dobrze wykonane paznokcie hybrydowe trzymają się kilka tygodni w idealnym stanie. Hybryda wygląda jak zwykły lakier, ale jej właściwości bardziej przypominają żel. Ma płynną konsystencję, ale sama nie zastyga na paznokciu. Taki lakier hybrydowy należy utrwalić jeszcze pod specjalną lampą.

Paznokcie burgund na Halloween

Burgund idealnie nadaje się jako kolor lakieru do paznokci na Halloween. Jest ciemny, ale do tego bardzo elegancki i stylowy. Jest to kolor czerwonego wina, wiśni, bakłażanu bądź też często inaczej nazywany bordo.

Fioletowe paznokcie na Halloween

Fiolet to także bardzo dobry wybór, jeżeli chodzi o paznokcie na Halloween. Taki manicure idealnie będzie współgrał z przebraniem za wampira czy za czarownicę.

Więcej o: