Makijaż biznesowy - zasady, charakterystyka. Jak się malować na ważne spotkania?

Makijaż biznesowy to prawdziwe wyzwanie dla każdej kobiety. Jest to bardzo istotny element biznesowego dress code'u, gdyż podczas zawodowych spotkań, każda z nas powinna prezentować się elegancko i profesjonalnie. Jak wykonać idealny makijaż biznesowy? Oto najważniejsze zasady!

Choć z pozoru makijaż biznesowy wygląda na łatwy w wykonaniu, to wymaga on nie lada wprawy oraz kilku zasad, którymi trzeba się kierować w trakcie jego wykonywania. Z jednej strony powinien być on naturalny i nieprzerysowany, z drugiej natomiast podkreślać nasz charakter oraz profesjonalizm. Przed ważnym spotkanie, każda kobieta chce wyglądać jak najlepiej, jednak właśnie wtedy łatwo przesadzić z ilością makijażu. Oto wskazówki, dzięki którym osiągniesz perfekcyjny biznesowy look

W poniższym wideo znajdziesz również wskazówki, jak poprawnie wykonać konturowanie twarzy, by nie wyglądać sztucznie:

Zobacz wideo

Makijaż biznesowy - zasady

Zasada nr 1 to umiar. Makijaż biznesowy powinien być stonowany i w neutralnych kolorach. Zapomnij o intensywnych, kolorowych cieniach. W biznesie stawiaj na brązy oraz odcienie nude, które w subtelny sposób podkreślą urodę. Podobnie jest w przypadku pomadek. Jedyny intensywny kolor dopuszczalny w makijażu biznesowym to czerwień, jednak ta jest dość trudna w noszeniu. Decydując się na taki kolor na ustach warto wybrać trwałą, matową pomadkę, która nie rozmaże się, a także nie przetransferuje się na zęby. W makijażu biznesowym warto ograniczyć się do podkreślenia jednego elementu. Jeśli stawiamy na podkreślone oko, wówczas usta malujemy w delikatnym odcieniu nude. Decydując się na czerwoną pomadkę, makijaż oka ograniczmy do wytuszowanych rzęs.

Zasada nr 2 to dobrej jakości kosmetyki. Wykonując makijaż biznesowy warto zainwestować w kosmetyki dobrej jakości. Nawilżający podkład kryjący o przedłużonej trwałości, rozświetlający korektor, puder utrwalający, bronzer, róż do policzków w brzoskwiniowym kolorze, wodoodporny tuż do rzęs, paleta cieni w odcieniach nude oraz mgiełka utrwalająca makijaż. Taki zestaw sprawi, że makijaż pozostanie w nienaruszonym stanie przez cały dzień. 

Zasada nr 3 to odpowiednia pielęgnacja. Żaden, nawet najlepszy makijaż nie będzie prezentował się dobrze, przy nieodpowiednio zadbanej cerze. Sposób codziennej pielęgnacji twarzy ma bardzo duże znaczenie dla kondycji naszej skóry, co później odzwierciedla się w makijażu. Każdego wieczoru zadbaj o dokładne oczyszczenie, stonizowanie oraz odżywienie skóry, natomiast rano postaw na nawilżenie, dzięki któremu makijaż biznesowy będzie prezentował się perfekcyjnie. 

Więcej o: