Makijaż powiększający oko. Jak go wykonać? Poznaj proste i sprawdzone triki krok po kroku

Odpowiedni makijaż może powiększać oko. Jak taki zrobić? Podpowiadamy. Wbrew pozorom, nie jest to ani trudne ani też czasochłonne.
Zobacz wideo

Odpowiedni makijaż naprawdę potrafi zdziałać cuda. Masz małe oczy? Pomóż sobie make upem. Poznaj sprawdzone triki na makijaż powiększający oczy. Niezależnie od tego, jaki masz ich kolor: niebieskie, zielone czy brązowe.

Makijaż powiększający oczy krok po kroku

Wystarczy kilka bardzo prostych trików, aby optycznie powiększyć oczy. Po pierwsze, brwi. Muszą być wyraziste i podkreślone, ponieważ stanowią najważniejszą oprawę dla oczu. Jak je prawidłowo malować i modelować? Włoski zaczesuj do góry, przyciemniaj żelem do brwi, a ich dolną krawędź rozjaśnij kredką w cielistym kolorze bądź też ewentualnie korektorem. Sprawdzonym trikiem na to, aby oczy optycznie wyglądały na większe, jest odpowiednie zaznaczenie załamania powieki.

W makijażu powiększającym oczy najważniejsze jest malowanie powieki. Aby otworzyć oko, używaj błyszczących cieni. Mogą to być zarówno delikatne, cieliste kolory, takie ze złocistymi drobinkami oraz te perłowe i mocno błyszczące.

Kolejnym sprawdzonym trikiem na optyczne powiększenie oczu jest pomalowanie ich wodnej linii jasną kredką. Możesz do tego użyć tej w białym kolorze, jednak najlepsza będzie taka, która dopasowana do twojej karnacji, czyli np. w kolorze beżowym. Nanieś też trochę więcej kredki na zewnętrzne kąciki oczu. Taki prosty i szybki zabieg sprawi, że oko optycznie otworzy się i będzie wyglądać na większe. 

Dobrze wytuszowane rzęsy naprawdę potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Po pierwsze zacznij od podkręcenia rzęs zalotką na trzech poziomach - tuż przy linii rzęs, na środku oraz końcówki. Wtedy będą wyglądać symetrycznie. Najwięcej tuszu do rzęs nałóż na środek oka oraz na rzęsy przy zewnętrznych kącikach. Ten zabieg otworzy oko oraz nada bardzo ładny, migdałowy kształt. Aby rzęsy wydawały się pełniejsze, możesz podkreślić linię rzęs czarną lub brązową kredką. 

Więcej o: