Jak zrobić upiorny makijaż czarownicy na Halloween? Podpowiadamy krok po kroku

Halloween będziemy świętować już za nieco ponad tydzień. To idealna okazja, aby puścić wodze fantazji i przebrać się za jak najbardziej upiorną postać, jak np. czarownica. Niezbędnym uzupełnieniem takiego stroju powinien być również odpowiedni make up. Jaki wybrać makijaż dla czarownicy na Halloween? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Halloween to święto, które obchodzone jest w wielu krajach 31 października, przy czym najbardziej hucznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii. Nie jest to oficjalne święto urzędowe, ale mimo to cieszy się naprawdę dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Halloween dotarło również do Polski. Głównym symbolem tego święta jest dynia. Pomarańczowe warzywo wydrąża się i podświetla świeczką od środka tak, aby wyglądało jak najbardziej upiornie. Inne symbole Halloween to: duchy, wampiry, zombie, czarownice, trupie czaszki, pajęczyny, szkielety, nietoperze, czarne koty itp.

Makijaż czarownicy na Halloween dla kobiet

Halloween to doskonała okazja, aby poszaleć i przebrać się za jakąś upiorną postać. Kobiety dość często przebierają się za czarownice. Aby wyglądać, jak prawdziwa czarownica, nie wystarczy kapelusz, miotła czy odpowiednia stylizacja. Równie niezbędny jest upiorny i przerażający make up. Jak zrobić makijaż czarownicy na Halloween? Podpowiadamy.

Podstawą takiego makijażu czarownicy na Halloween powinna być baza pod podkład. Dzięki niej make up będzie trwały i utrzyma się przez całą noc tanecznych szaleństw. Na tak przygotowaną twarz nałóż podkład, przy czym użyj najjaśniejszego, jak tylko możesz. Chodzi o to, abyś uzyskała efekt trupio bladej twarzy.

W makijażu czarownicy na Halloween najważniejsze są oczy. Muszą być mocno podkreślone, wyraziste i jak najbardziej przerażające. Podkreśl je czarną kredką bądź też eyelinerem. Do tego nałóż mocne, ciemne cienie typu:

  • fioletowy i czarny,
  • czarny i czerwony,
  • zielony i czarny.

Twoim celem jest efekt smokey eyes.

Makijaż czarownicy na Halloween to nie tylko mocno podkreślone oczy, ale również i usta. Użyj do tego krwistoczerwonej pomadki, a jeśli jesteś odważna, możesz użyć nawet czarnej.

Makijaż czarownicy na Halloween dla dzieci

Makijaż czarownicy na Halloween dla dzieci jest prostszy i szybszy w wykonaniu. Najlepiej zrobić je specjalnymi farbkami, które dostaniesz w większości sklepów. Przy czym pamiętaj, aby wcześniej wykonać próbę uczuleniową na małym kawałku skóry dziecka. To niezwykle ważne.

Więcej o: