Cienie i worki pod oczami? Oto sposoby, które skutecznie pomogą je zniwelować

Cienie oraz worki pod oczami to problem, z którym zetknęła się chyba każda kobieta. Skóra wokół oczu z natury jest bardzo cienka i wrażliwa, gdyż pozbawiona jest tkanki tłuszczowej. Wymaga zatem szczególnej pielęgnacji. Jak zadbać o tę delikatną okolicę, by zniwelować lub zmniejszyć widoczność nieatrakcyjnych cieni i worków?

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Aby podjąć skuteczną walkę z cieniami pod oczami należy najpierw poznać ich przyczynę. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa, niestety, genetyka. Jeśli kobiety w twojej rodzinie mają skłonność do tego, by pod ich oczami pojawiała się ciemniejsze zabarwienie skóry, u ciebie również może się ona pojawić. Oprócz kwestii genetycznych, na kondycję skóry wokół oczu wpływa także styl życia. Nadmiar soli w organizmie, zła dieta czy używki sprzyjają powstawaniu obrzęków. Cienie pod oczami oraz opuchlizna mogą być również efektem nadmiar stresu, permanentnego zmęczenia, a także odwodnienia. W dodatku otaczające nas z każdej strony światło niebieskie, emitowane przez ekrany telefonów, komputerów czy telewizorów, niszczy kolagen, co potęguje osłabienie skóry wokół oczu oraz zwiększa widoczność naczyń krwionośnych, które tworzą nieestetyczne cienie pod oczami. 

Jak w szybki sposób zakryć cienie pod oczami? Odpowiedź znajdziesz w poniższym wideo:

Zobacz wideo

Cienie i worki pod oczami - jak skutecznie z nimi walczyć?

Chcąc jak najdłużej utrzymać skórę wokół oczu w dobrej kondycji i zniwelować nieestetyczne cienie, powinniśmy podjąć działanie prewencyjne. Zdrowa dieta, unikanie alkoholu, higiena snu i przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja to najprostsze remedium na sińce pod oczami.

1. Odpowiednia ilość snu

Nie da się ukryć, że cienie pod oczami pojawiają się często z powodu zmęczenia i braku odpowiedniej ilości snu - nawet u osób, które nie mają do nich tendencji. Niezwykle ważne jest zatem, aby każdej nocy zadbać o higienę snu i przeznaczyć na niego minimum siedem godzin. Natomiast jeśli już zdarzy ci się zarwać noc, rano warto sięgnąć po specjalne okulary z chłodzącym hydrożelem, które w ciągu 10 minut złagodzą ślady zmęczenia.

2. Dobry krem pod oczy

Skóra wokół oczu wymaga często zupełnie innej pielęgnacji, niż reszta twarzy. Z tego względu pod oczy należy używać kremu specjalnie przeznaczonego do tej okolicy ciała. Jakie składniki powinny znaleźć się w produktach do pielęgnacji skóry wokół oczu? Dermatolodzy najczęściej wymieniają: acetyl tetrapeptide-5, który zmniejsza obrzęk i nawilża skórę oraz preparaty z niewielkim stężeniem retinolu, które stymulują produkcję kolagenu i zapobiegają utracie elastyczności. Poza tym wśród skutecznych składników do walki z opuchlizną i cieniami pod oczami przyda się kofeina, ekstrakt z herbaty oraz ekstrakt z nasion kawy.

3. Krem z filtrem 

Krem z filtrem to obowiązkowa pozycja w kosmetyczce każdej kobiety. Słońce jest bardzo szkodliwe dla skóry i odpowiada za jej fotostarzenie, którego skutki są nieodwracalne. Aby tego uniknąć, każdego dnia nakładaj na twarz krem z filtrem (minimum SPF 50), który ochroni skórę przed promieniami słonecznymi.

4. Drenujący masaż twarzy

Drenujący masaż twarzy to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru limfy oraz toksyn wokół oczu. Można go wykonać nie tylko w salonie kosmetycznym - choć ten profesjonalny przyniesie najlepsze efekty - lecz także w domowym zaciszu. Rezultaty, które przynosi regularne wykonywany masaż, to wyszczuplona, wypoczęta i promienna twarz.

 

5. Dobry korektor pod oczy

Aby zamaskować makijażem niechciane cienie pod oczami, warto postawić na dobry korektor, który zamaskuje niedoskonałości, ale również będzie nawilżać delikatną okolicę pod okiem. Kupując korektor, zwróć uwagę, czy jest on przeznaczony do skóry wokół oczu. Taki korektor nie wysuszy skóry, a odpowiednio zakryje cienie i ładnie rozjaśni twarz.

6. Zabiegi medycyny estetycznej

Jeśli cienie i worki pod oczami są bardzo widoczne i przysparzają trudności interpersonalnych, najlepsze efekty przyniosą zabiegi medycyny estetycznej. Wykonane przez profesjonalistkę i odpowiednio dobrane do danego problemu, mocno stymulują okolicę oczu, dając natychmiastowy efekt. Zabiegi, które są szczególnie polecane, by zniwelować cienie oraz opuchnięcia pod oczami, to:

  • mikroprzeszczep tłuszczu,
  • karboksyterapia,
  • light eyes,
  • radiofrekwencja mikroigłowa i bezigłowa,
  • wolumetria - kwas hialuronowy,
  • osocze bogatopłytkowe.
Więcej o: