Jak zrobić upiorny makijaż wampira na Halloween? Podpowiadamy krok po kroku

Halloween już za tydzień. To doskonała okazja, aby puścić wodze fantazji i przebrać się za jak najbardziej upiorną postać, jak np. wampir. Niezbędnym uzupełnieniem takiego stroju powinien być również odpowiedni make up. Jaki wybrać makijaż dla wampira lub wampirzycy na Halloween? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Halloween przed nami. Co prawda nie jest to oficjalne święto urzędowe, ale mimo to cieszy się naprawdę dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Halloween obchodzone jest jest w wielu krajach 31 października, przy czym najbardziej hucznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii.

Halloween w Polsce

Halloween dotarło również do Polski. Głównym symbolem tego święta jest dynia. Pomarańczowe warzywo wydrąża się i podświetla świeczką od środka tak, aby wyglądało jak najbardziej upiornie. Inne symbole Halloween to: duchy, wampiry, zombie, czarownice, trupie czaszki, pajęczyny, szkielety, nietoperze, czarne koty itp.

Jak zrobić makijaż wampira na Halloween?

Halloween to doskonała okazja na to, aby puścić wodze fantazji i przebrać się za upiorną postać bądź też bohatera z filmu czy bajki. Im bardziej przerażające przebranie, tym lepiej. Jednym z najbardziej popularnych przebrań, jest wampir oraz wampirzyca. Uzupełnieniem takiej upiornej stylizacji musi być odpowiedni make up. Jak zrobić makijaż wampira lub wampirzycy na Halloween? Podpowiadamy.

Makijaż wampira na Halloween krok po kroku

Podstawą takiego makijażu wampirzycy na Halloween powinna być baza pod podkład. Dzięki niej make up będzie trwały i utrzyma się przez całą noc zabaw i tanecznych szaleństw. Na tak przygotowaną twarz nałóż podkład, przy czym użyj najjaśniejszego, jak tylko możesz. Chodzi o to, abyś uzyskała efekt bardzo jasnej, wręcz trupio bladej twarzy.

W makijażu wampira na Halloween najważniejsze są dwie rzeczy. Po pierwsze, oczy, które powinny być mocno podkreślone i wyraziste. Można to zrobić kredką, eyelinerem bądź też ciemnymi cieniami do powiek. Po drugie, usta pomalowane krwistoczerwoną pomadką. Dodatkowo możesz domalować sobie smugę krwi, spływającą z ust. Najlepiej użyj do tego specjalnych farbek do malowania twarzy. Pamiętaj, aby sprawdzić wcześniej, czy takie farbki nie uczulają cię.

A może zamiast wampira wolisz przebrać się za czarownicę? Z naszego poprzedniego artykułu dowiesz się, jak krok po kroku zrobić upiorny makijaż czarownicy na Halloween. 

Więcej o: