Makijaż czaszka na Halloween. Jak wykonać go krok po kroku?

Halloween nadchodzi wielkimi krokami i jeśli wybierasz się na przebieraną imprezę, już najwyższy czas, by pomyśleć o kostiumie. Jednym z popularniejszych motywów na ten dzień jest czaszka. Wyjaśniamy, jak wykonać taki makijaż krok po kroku.

Makijaż na Halloween ma za zadanie przyciągać uwagę, ale nie oznacza to, że trzeba wybierać drastyczne i straszne charakteryzacje. Jednym z najpopularniejszych motywów, które kojarzą się ze świętem Halloween jest czaszka i to właśnie ona może być inspiracją do wykonania makijażu na Halloween. takie przebranie jest nie tylko efektowne, ale również łatwe w wykonaniu. Wystarczy makijaż, który każda z was może wykonać samodzielnie wykonać w domu oraz czarne ubrania z kurtką skórzaną na czele i przebranie gotowe!

Brakuje ci pomysły na halloweenowe przekąski? Z pomocą przyjdzie nasze wideo:

Zobacz wideo

Makijaż czaszka na Halloween - wykonanie krok po kroku

Cechy charakterystyczne dla makijażu na Halloween inspirowanego klasyczną czaszką to czarno-biała kolorystyka, szeroko zaznaczony uśmiech oraz mocno podkreślone czarną kredką oczy. Choć na pierwszy rzut oka, ten makijaż wygląda na dość skomplikowany, to w rzeczywistości nie jest ona aż tak trudny. Do jego wykonania wystarczy biała i czarna farbka do twarzy, czarny cień do powiek, czarna kredka do oczu, tusz do rzęs oraz ewentualnie sztuczne rzęsy na pasku lub kępki. 

  1. Makijaż rozpocznij od obrysowania czarną kredką oczu oraz kształtu nosa, a następnie wypełnij je czarną farbką do twarzy i cieniem do powiek.
  2. Następnie pomaluj pozostałą część twarzy białą farbką, przeciągając ją także po szyi.
  3. Gdy biała farbka wyschnie, podkreśl kości policzkowe czarną kredką oraz czarnym cieniem.
  4. Kąciki ust wyciągnij czarną kredką i na całej długości narysuj pionowe kreski, które imitować będą zęby.
  5. Na koniec mocno wytuszuj rzęsy i doklej sztuczne kępki lu te na pasku.
 
Więcej o: