Ciemne usta to hit sezonu! Jak wyglądają i komu pasują takie pomadki?

Ciemne usta to jeden z najbardziej modnych obecnie makijaży. Taki make up nie pasuje jednak każdemu. Z naszego tekstu dowiesz się, jak zrobić taki makijaż. Dowiesz się również, komu pasuje.
Zobacz wideo

Ciemne usta to jeden z najbardziej gorących trendów w makijażu na sezon jesień/zima 2019/2020. Do wyboru mamy wiele modnych kolorów pomadek: bakłażan, bordo, ciemny brąz, fiolet, ciemna czerwień, a nawet czerń.

Ciemne usta - trendy na sezon jesień/zima 2019/2020

Ciemne pomadki to kolor zarezerwowany przede wszystkim na wieczór i na specjalne okazje. Zdecydowanie nie nadają się na co dzień np. do pracy. Usta pomalowane na tak intensywny i wyrazisty odcień zawsze będą rzucać się w oczy i zawsze będą grały pierwsze skrzypce. Dlatego też reszta makijażu, w tym przede wszystkim oczy, powinny być utrzymane w delikatnej i stonowanej kolorystyce. Wobec ust pomalowanych ciemną pomadką na pewno nikt nie przejdzie obojętnie!

Ciemna usta - komu pasują?

Ciemne usta raczej nie pasują paniom w starszym wieku oraz kobietom, które mają szarawy odcień cery. W takim kolorze szminki niekorzystnie będą wyglądać również posiadaczki cery, która skłonna jest do przebarwień oraz zaczerwień. Ciemnych pomadek nie powinny używać kobiety, które mają dość wąskie i cienkie usta. Ciemny kolor dodatkowo bowiem optycznie je pomniejszy.

Ciemne usta - jak malować?

Przy malowaniu ust na ciemne kolory szminek warto pamiętać o podstawowej zasadzie. Jakiej? Zawsze wcześniej zaznacz kontur ust konturówką. Dzięki temu łatwiej ci będzie potem pomalować usta. Po drugie taki prosty trik sprawi, że twoje usta będą wyglądały na większe i generalnie pełniejsze. Ciemne kolory bowiem optycznie pomniejszają.

Więcej o: