Makijaż dla dziewczynki na Halloween. Jak pomalować nasze pociechy na przyjęcie halloweenowe?

Halloween to święto, które pozwala nam zaszaleć zarówno ze stylizacją, jak i makijażem. Również w przypadku naszych pociech, ciekawy make up może podkreślić przebranie i dodać mu charakteru. Sprawdź jak wykonać makijaż dla dziewczynki na Halloween.

Zabawy halloweenowe już w tym tygodniu. Jeżeli masz już dla swojego dziecka odpowiednie przebranie, warto pomyśleć o makijażu. Malowanie dziecka to okazja do dobrej zabawy zarówno dla rodzica, jak i pociechy. Podpowiadamy jak wykonać ciekawy i bezpieczny makijaż dla dziewczynki na Halloween.

Makijaż na Halloween w 30 sekund. Sprawdź:

Zobacz wideo

Makijaż na Halloween dla dziewczynki- obowiązkowa próba alergiczna

Malowanie twarzy to atrakcja wielu dziecięcych imprez. Makijaż halloweenowy dla dziewczynki możesz wykonać z córką w domu. By zabawy nie popsuło podrażnienie skóry, pamiętaj o próbie alergicznej farbek do twarzy i kosmetyków. Skóra na twarzy dziewczynki może być bardziej wrażliwa ze względu na brak przyzwyczajenia do makijażu, szczególnie tak intensywnego jak na Halloween. By wykonać próbę alergiczną kosmetyków używanych do makijażu dziecka, nałóż je na niewielką część skóry w mało widocznym miejscu i odczekaj chwilę, po czym zmyj próbkę. Jeżeli skóra nie jest zaczerwieniona czy podrażniona, oznacza to, że spokojnie możesz użyć kosmetyków na dziecku. Warto wybrać również hipoalergiczne kosmetyki do demakijażu skóry naszej pociechy. 

Najprostszy makijaż dla dziewczynki na Halloween- Zombie

Jeżeli brak nam wprawy w malowaniu twarzy lub nasze dziecko nie jest stworzone do większych makijażowych ekscesów, wystarczy tylko chwila, by nadać twarzy dziewczynki bardziej upiornego wyglądu. Potrzebny nam będzie śnieżnobiały podkład lub biała farbka do twarzy i ciemne cienie do powiek- czarne, szare lub granatowe. Najpierw nakładamy na całą powierzchnię twarzy dziecka biały podkład. Oczy-powieki dolne i górne, kąciki przy nosku i policzki podkreślamy ciemnymi cieniami, które następnie rozcieramy i gotowe. 

Halloweenowy makijaż dla dziewczynki- czarownica

Popularnym przebraniem dla dziewczynki na Halloween jest czarownica. Jeżeli takie przebranie przygotowaliśmy również dla swojej pociechy, warto podkreślić jego charakter przy pomocy nieskomplikowanego makijażu. Do jego wykonania będziemy potrzebować farbek do twarzy- przede wszystkim czarnej, kredki do oczu, ciemnego cienia do powiek i ciemno- bordowej lub fioletowej szminki. Makijaż rozpocznijmy od oczu dziewczynki. Przy pomocy czarnej farbki lub kredki pogrubmy jej brwi i nadajmy im nieregularnego, przerysowanego kształtu. Podkreślmy również powieki przy pomocy cienia. Następnie kredką do oczu narysujmy dziewczynce dużego piega pod nosem, z lewej lub prawej strony, przypominającego czarną brodawkę. Możesz również zamalować jednego z przednich zębów dziecka, by jego uśmiech był równie przerażający co reszta stylizacji. Usta dziewczynki pomalujmy ciemną szminką.

Makijaż dla dziewczynki halloween- wampirzyca

Dla odważnych mam i ich córek polecamy makijaż dla małego krwiopijcy. Dziewczęca wersja Draculi na pewno skradnie serca Waszych pociech. Makijaż zacznijmy od nadania twarzy dziecka bladego wyglądu, nakładając na nią bardzo jasny podkład lub białą farbkę. Ciemnym cieniem lub kredką delikatnie podkreśl nosek, kości policzkowe i podbródek dziecka. Rozetrzyj muśnięcia delikatnie palcami. Oczy podkreśl ciemnymi cieniami, imitując sińce pod oczami. Górną wargę ust obrysuj ciemną kredką, którą delikatnie wyjedź poza kącik ust, by nadać uśmiechowi dziecka groźnego wyglądu. Następnie pomaluj usta na ciemny kolor i dorysuj spływającą z niej stróżkę krwi, używając czerwonej kredki lub farbki. 

Więcej o: