Halloweenowy makijaż. Przezentujemy wam pomysły na wyjątkowy makijaż na Halloween

Halloween już dzisiaj. Nie masz jeszcze pomysłu na upiorny makijaż? Śpieszszymy z pomocą i proponujemy kilka makijażowych rozwiązań na dzisiejsze imprezy.

Halloweenowy makijaż powinien przyciągać wzrok swoją upiornością i budzić grozę. Jednocześnie każda z nas chce nadal wyglądać kobieco, seksownie i czuć się dobrze. Podpowiadamy jaki makijaż wybrać na halloweenową imprezę i jak go wykonać.

Makijaż na Halloween: Maska. Zobacz, jak wykonać krwawy wizaż domowymi sposobami:

Zobacz wideo

Makijaż na Halloween- makijaż kościotrup

Jednym z najbardziej charakterystycznych halloweenowych symboli jest kościotrup. Nie może go zabraknąć na żadnej z imprez organizowanych w tym dniu. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie, mamy kilka wskazówek. Makijaż kościotrup składa się przede wszystkim z dwóch barw- czerni i bieli. Warto zaopatrzyć się w farby do malowania twarzy, gdyż będziemy ich nakładać całkiem sporo- cienie mogą szybko się skończyć. Zacznijmy od wybielenia całej skóry twarzy na trupią bladość. Przy tym makijażu bardzo ważne jest konturowanie. Przy pomocy czarnej farby narysujmy na swoich policzkach ostre łuki w okolicy kości policzkowych. Następnie obrysujmy całość oczu czarną kredką, zaczynając tuż pod brwiami i kończąc około dwa centymetry pod okiem. Następnie wypełnijmy okrąg czarną farbką. Usta możemy pozostawić białe, a czarną kredką dorysować zęby, niczym w czaszce. Jeżeli chcemy nieco złagodzić końcowy efekt- wybierzmy po prostu czerwoną szminkę.

Makijaż na Halloween- meksykańska czaszka

Makijaż sugar skull jest absolutnym halloweenowym hitem. Nic dziwnego, jest uroczy i słodki, a jednocześnie mroczny. Jego podstawą jest trupio-biała twarz. Oczy obrysujmy na czarno, wypełnijmy czarną farbką, a na krawędzi koła dorysujmy falbanki, niczym malutkie płatki kwiatka. Dolne kontury twarzy wyostrzmy ciemną kredką i dorysujmy odchodzący od kontur mały trójkącik na brodzie. Usta również obrysujmy ciemną kredką, górną wargę wydłużmy i zakręćmy w górę. Wypełnijmy intensywnym kolorem- czerwienią, różem, fioletem. Warto dodać coś charakterystycznego na nasze czoło- dorysuj według uznania serduszko, księżyc lub kwiat i gotowe.

Makijaż na Halloween- makijaż klauna

Klauny uchodzą za postacie jednocześnie śmieszne i przerażające. Są zdecydowanie na topie, dzięki filmowi Joker. Makijaż klauna jest prosty w wykonaniu i nie wymaga dużej precyzji. Podstawą, jak w większości halloweenowych makijaży będzie biała twarz. Oczy potraktujemy niebieską farbą i nad nimi narysujemy trójkąt z dolną krawędzią na brwi. Podobnie pod dolną powieką, trójkąt odwrócimy jednak do góry nogami. Następnie czerwoną farbą pomalujmy czubek nosa i obrysujmy szeroko nasze usta, imitując przerażający uśmiech i gotowe. Taki makijaż jest prosty w wykonaniu, a jednocześnie bardzo zjawiskowy. Możesz ruszać na halloweenowe szleństwa. 

Więcej o: