Bubble nails. Paznokcie bąbelkowe - hit czy kit?

Przeglądając Instagrama i inne strony w poszukiwaniu najnowszych trendów i inspiracji manicurowych, mogłaś natknąć się na tak zwane bubble nails. Pierwsze słyszysz? Śpieszymy z wytłumaczeniem czym jest nowy trend i skąd tyle wokół niego kontrowersji.

W sieci toczy się zażarta debata na temat nowego manicurowego trendu, mianowicie bubble nails. Bąbelkowy manicure wydaje się mieć zdecydowanie więcej przeciwników niż zwolenników, a jednak niektóre z nas się na niego decydują. Czym tak naprawdę jest bubble nails?

Holograficzne hybrydy wyróżnią Cię z tłumu. Sprawdź:

Zobacz wideo

Bubble nails - co to?

Bubble nails, czyli bąbelkowe paznokcie to kolejny, zaskakujący manicurowy trend. Choć wydawać by się mogło, że na paznokciach widziałyśmy już praktycznie wszystko, od zaskakujących kolorów i zdobień, przez fikuśne kształty do ekstremalnych długości. Świat trendów kolejny raz nas zaskakuje i wprowadza bubble nails. Bąbelkowe paznokcie to typ manicure, który polega na nałożeniu na płytkę paznokcia grubej warstwy akrylu. Nie jest ona jednak równomiernie rozprowadzana, wręcz przeciwnie, ma tworzyć na paznokciu coś w rodzaju dużego bąbla. 

Bubble nails - hit czy kit?

W ten sposób nałożony na paznokieć akryl mocno zniekształca wygląd naszych palców. Widocznie je skraca, pogrubia końcówki i nadaje nienaturalnego wyglądu. Sprawia to, że całościowy efekt jest nieco groteskowy. Na pierwszy rzut oka ciężko nawet powiedzieć, czy może bubble nails nie jest przypadkiem jakąś manicurową wpadką, a nie celowym zabiegiem. 

Bubble nails - wpływ na płytkę paznokcia

Oprócz kontrowersyjnej estetyki, okazuje się, że ilość akrylu jaka nałożona musi zostać na paznokieć, w celu uzyskania efektu bubble nails, może poważnie wpłynąć na stan naszej płytki. Do tego nienaturalny kształt paznokcia sprzyja zahaczaniu i uderzaniu o różne powierzchnie, a to powoduje uszkodzenia mechaniczne paznokcia.

Bubble nails - czy nowy trend ma szansę się przyjąć?

Choć świat mody, urody i makijażu zaskakuje nas coraz to nowymi trendami, bąbelkowym paznokciom nie wróżymy powodzenia. Taki manicure jest niewygodny, a do tego zamiast poprawiać wygląd naszych dłoni, niepotrzebnie je deformuje. Na jego niekorzyść mocno działa fakt, iż jest po prostu niezdrowy- taka ilość akrylu nałożona na paznokieć niszczy płytkę oraz sprzyja mechanicznym uszkodzeniom. Lista negatywnych konsekwencji bubble nails sprawia, że zdecydowanie określimy go mianem kit, niż hit. Wydaje nam się, że istnieje wiele innych sposobów na wyróżnienie się z tłumu stylizacją paznokci, nawet tych krótkich. Być może się mylimy i świat trendów kolejny raz zostanie wywrócony do góry nogami

Więcej o: