Makijaż wyszczuplający twarz. Podpowiadamy, jak optycznie odjąć sobie kilogramów

Wyszczuplenie twarzy bez diety oraz ingerencji chirurga? To możliwe! Odpowiedni makijaż potrafi optycznie odjąć nawet kilka kilogramów. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać makijaż wyszczuplający twarz.

Nie da się ukryć, że odpowiednio wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda. Delikatna zmiana rysów twarzy czy optyczne wyszczuplenie możliwe będzie przy użyciu odpowiednich technik. Jeśli chcesz makijażem odjąć sobie kilka kilogramów czy wysmuklić jej okrągły kształt, wyjaśniamy, jak zrobić to poprawnie. 

Makijaż wyszczuplający twarz - konturowanie bronzerem

Konturowanie bronzerem to podstawa makijażu, który za zadanie ma wyszczuplenie twarzy. Po nałożeniu podkładu można zastosować konturowanie na mokro, które polega na nałożeniu kremowego bronzera pod kości policzkowe, na żuchwę oraz po obu stronach czoła i dokładnym roztarciu. Następnie należy przypudrować twarz pudrem transparentnym i przejść do bronzera w kamieniu, który nakładamy w dokładnie te same miejsca, co konturowanie na mokro. 

Makijaż wyszczuplający twarz - rozświetlacz

Aby wzmocnić efekt bronzera, warto użyć w takim makijażu rozświetlacza. Dzięki jego użyciu uwypuklisz wystające części twarzy. Rozświetlacz nałóż na kości policzkowe, pod łuki brwiowe, na łuk kupidyna oraz na nos. Możesz do tego użyć zarówno rozświetlacza w kamieniu, jak i tego w formie płynnej. 

Makijaż wyszczuplający twarz - usta i oczy

Mało kto przykłada do tego uwagę, a to istotna kwestia w makijażu wyszczuplającym twarz. Usta pomalowane intensywnym kolorem wyglądają bardzo ponętnie, jednak optycznie poszerzają dolną część twarzy. Chcąc wysmuklić owal twarzy stawiaj na pomadki w neutralnych kolorach nude, a intensywne barwy zastosuj na oku podkreślając je kobiecym smokey eyes.

W poniższym wideo pokazujemy, jak poprawnie wykonturować twarz krok po kroku:

Zobacz wideo
Więcej o: