Makijaż powiększający usta. Podpowiadamy, jak go wykonać

Pełne usta to niewątpliwie ogromny kobiecy atut. Jednak co w przypadku, kiedy nie możemy pochwalić się idealnymi ustami niczym Angelina Jolie? Wcale nie musisz decydować się od razu na zabiegi medycyny estetycznej. Optyczne powiększenie ust zapewni ci odpowiedni makijaż.

Zanim zabierzesz się za wykonywanie makijażu powiększającego usta musisz poznać kilka zasad:

  • Unikaj ciemnych pomadek i wybieraj te w jasnych odcieniach. Jasne pomadki oraz błyszczyki optycznie powiększają usta. 
  • Doceń konturówkę! Ten pozornie mało istotny kosmetyk potrafi nadać całkiem nowe usta. 
  • Przed nałożeniem pomadki zawsze wykonaj peeling ust - pozbędziesz się suchych skórek i poprawisz ich ukrwienie, przez co usta będą pełniejsze.
Zobacz wideo

Makijaż powiększający usta - krok po kroku

Wykonanie makijażu powiększającego usta jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Jak go wykonać? Przy nakładaniu podkładu na całą twarz, nałóż odrobinę również na usta, pokrywając ich krawędź. Następnie całość przypudruj, a nad łuk kupidyna nałóż trochę rozświetlacza. W kolejnym kroku wybierz konturówkę w kolorze pomadki lub nieco ciemniejszą i obrysuj kontur ust, środek górnej i dolnej wargi możesz wyznaczyć delikatnie poza naturalną linią. Na koniec wypełnij usta wybraną pomadką i gotowe.

Trik Kim Kardashian: Aby osiągnąć powiększenie ust w stylu Kim Kardashian wybierz ciemniejszą konturówkę, którą należy nadać kontur wargom oraz wypełnić kąciki i jaśniejszą pomadkę, którą nakładamy jedynie w ich centralnej części. To niezawodny sposób gwiazdy na uzyskanie idealnych ust. 

 
Więcej o: