Makijaż na jesień 2019. Podpowiadamy, jak modnie pomalować się w tym sezonie

Jaki będzie najmodniejszy makijaż w sezonie jesień-zima 2019/2020? Obowiązujące trendy są tak obszerne, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Błysk, mat, a może kreska na oku - sprawdź, co będzie najmodniejsze w tym sezonie.

Trendy w makijażu na jesień 2019

Trendy obowiązujące w makijażu na sezon jesień zima 2019/2020 składają się z różnych, czasem sprzecznych, elementów. Największe kosmetyczne marki kosmetyczne lansują zarówno matową, jak i rozświetloną skórę, a w makijażu oka modne będą kolory oraz ponadczasowe smokey.

Jak poprawnie wykonać modne konturowanie? Pokazujemy krok po kroku w naszym wideo:

Zobacz wideo
Trendy cały czas się zmieniają i powracają. Na pewno są to mocniejsze usta, niektóre firmy proponują matową skórę, a niektóre z kolei glow. I na pewno kolory na oku, ale także klasyczne brązy

- powiedziała w rozmowie z nami makijażystka gwiazd Magda Pieczonka.

Trendy 2019. Jaki makijaż twarzy będzie najmodniejszy?

W obecnym sezonie na pewno odchodzimy od ciężkich, mocno kryjących podkładów i wymieniamy je na te lżejsze o działaniu bardziej nawilżającym. Jeśli chodzi o wykończenie, to w zależności od twoich preferencji możesz postawić na mat lub mocne rozświetlenie - obie te opcje są pożądane. 

Jeśli chodzi o makijaż oczu oraz ust, tutaj również każdy znajdzie coś dla siebie. W trendach pozostają nie tylko pomadki w odcieniach nude, lecz także ciemniejsze kolory dla fanek mocnego akcentu na ustach. Na oczach stawiamy na cienką, graficzną kreskę, kolorowy lub brązowy smokey eye. Natomiast minimalistki mogą ograniczyć się jedynie do podkreślenia rzęs - make up no make up jest po prostu ponadczasowy.

Więcej o: