Makijaż biznesowy. Jakich błędów nie należy popełniać?

Makijaż biznesowy to niezwykle istotny element dla każdej kobiety, którą obejmuje określony dress code. Choć ten makijaż wygląda na łatwy w wykonaniu, może przysporzyć wielu problemów. Podpowiadamy, jakich błędów nie popełniać przy wykonywaniu makijażu biznesowego.

Makijaż biznesowy z pozoru może wyglądać na łatwy w wykonaniu, jednak wymaga on wprawy oraz przestrzegania kilku zasad. Każda businesswoman chce wyglądać profesjonalnie i atrakcyjnie, jednak chcąc prezentować się jak najlepiej, łatwo przesadzić z makijażem. Czego unikać i jakich błędów nie popełniać w makijażu biznesowym?

Makijaż biznesowy - podstawowe zasady wykonywania

Wykonując makijaż biznesowy należy przede wszystkim kierować się umiarem. Makijaż biznesowy powinien być stonowany i w neutralnych kolorach. Zapomnij o intensywnych kolorach i postaw na neutralne beże i klasyczne brązy. Ten rodzaj make up'u powinien być trwały i nieskazitelny przez cały dzień. Warto więc zainwestować w sprawdzone kosmetyki znanych marek, o których jakość nie będzie trzeba się martwić. Oprócz tego należy pamiętać o dobrze dobranej pielęgnacji, ponieważ żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze na przesuszonej, tłustej czy zaniedbanej cerze.

Błędy, których należy unikać przy makijażu biznesowym?

  • Zbyt ciemny podkład, który odcina się od koloru szyi oraz reszty ciała.
  • Za ciemne i zbyt mocno wyrysowane brwi, które wyglądają sztucznie i ciężko.
  • Źle wykonana kreska na oku, która powoduje optyczne opadanie oka.
  • Zbyt mocny bronzer, który tworzy plamy na policzkach.
  • Źle dobrany kolor pomadki do reszty makijażu.

Jakich błędów nie popełniać wykonując makijaż oka? Nasze wideo rozwieje wszelkie wątpliwości:

Zobacz wideo
Więcej o: