Makijaż na opadające powieki. Jak się malować, by wyglądać dobrze?

Opadające powieki nie należą do najłatwiejszych w malowaniu. Opadanie powieki wynika z budowy oka i może pogłębiać się w miarę upływu czasu. Odpowiedni makijaż potrafi jednak optycznie podnieść oko. Podpowiadamy, jaki makijaż będzie idealny dla pań z opadającymi powiekami.

Opadające powieki to problem, który można usunąć za pomocą operacji plastycznej. Jeśli natomiast nie chcesz w ten sposób ingerować w swoją twarz, powieki można optycznie podnieść przy pomocy odpowiedniego makijażu. Podstawową zasadą takiego makijażu  jest cieniowanie delikatnie nad załamaniem powieki, co pozwala uzyskać efekt bardziej otwartego oka.

Zobacz wideo

Makijaż na opadające powieki - jak się poprawnie malować?

Jeśli wydaje ci się, że mając opadającą powiekę nie możesz malować oczu lub musisz ograniczyć się do nudnego makijażu, to jesteś w wielkim błędzie. Jedyne z czego lepiej zrezygnować to kreska eyelinerem, która przy opadającej powiece może być mało widoczna. Nawet mając opadające powieki możesz pozwolić sobie na cut crease, kocie oko czy wieczorowe smokey eye. Wystarczy, że zastosujesz kilka sprawdzonych trików.

Zasady makijażu dla opadających powiek

To nieprawda, że kobiety z opadającymi powiekami muszą rezygnować z wykonywania makijażu oczu. Kierując się kilkoma zasadami, można nie tylko kobieco podkreślić oczy, lecz także optycznie podnieść opadające powieki. Oto kilka trików, o których warto pamiętać:

  • Zawsze stosuj trwałą bazę pod cienie. Dzięki temu unikniesz odbijania się cieni na opadającej skórze.
  • Transferowy cień nakładaj zawsze na tzw. poduszeczkę, dzięki czemu utworzysz wyżej załamanie powieki podnosząc całość do góry.
  • Do makijażu używaj matowych cieni.
  • Pamiętaj o podkreśleniu brwi, które są ramą dla oka.
  • Pod łuk brwiowy zawsze nakładaj jasny cień lub rozświetlacz, który lekko podniesie powiekę.
  • Zawsze pamiętaj o podkreśleniu rzęs. Im są one dłuższe, tym bardziej odwracają uwagę od opadających powiek.
Więcej o: