Makijaż do czerwonych ust. Jak malować się nosząc intensywne pomadki?

Czerwone usta są niewątpliwie symbolem pewnej siebie kobiety. Jednak kolor ten jest jednym z trudniejszych w noszeniu na ustach. Jaki makijaż sprawdzi się najlepiej do czerwonych ust? Podpowiadamy!

Przed nałożeniem tak intensywnego kolory na usta, jakim jest kolor czerwony, trzeba zawsze odpowiednio je do tego przygotować. Podstawą takiej pielęgnacji powinien być peeling ust, który pomoże usunąć suche skórki oraz intensywnie nawilżający balsam. Tak przygotowane usta to pierwszy krok do idealnego makijażu z czerwoną pomadką w roli głównej.

Jak odpowiednio przygotować usta przed nałożeniem pomadki? Tego dowiesz się z poniższego wideo:

Zobacz wideo

Jak prawidłowo wykonać makijaż do czerwonych ust?

Jeśli decydujemy się na czerwoną pomadkę musimy pamiętać, że reszta makijażu powinna być stonowana i niemal idealna, by całość prezentowała się stylowo i elegancko. Przy takim kolorze na ustach łatwo o przesadę. Chcąc nałożyć czerwoną pomadkę należy odpowiednio zadbać o cerę. Przy takim makijażu skóra twarzy powinna być perfekcyjna - tu świetnie sprawdzi się dobry, kryjący podkład oraz rozświetlający korektor, który nakładamy pod oczy i wokół ust. Całość utrwalamy transparentnym pudrem, który będzie trzymać wszystko na miejscu. 

Kiedy cera jest już odpowiednio przygotowana, przychodzi czas na obrysowanie ust konturówką w kolorze pomadki. W przypadku tak intensywnych odcieni, użycie konturówki jest konieczne, gdyż zapobiega ona rozlewaniu się produktu poza granicę warg. 

Tak przygotowane usta pozostaje już tylko wypełnić czerwoną pomadką. Najlepiej postawić na tę w wersji płynnej i matowej. Dzięki takiej formule, kolor utrzyma się na ustach nienaruszony przez wiele godzin.

Makijaż oczu do czerwonych ust

Według zasad makijażystów, jeśli podkreślamy makijażem usta, to oczy powinny zostać neutralne i odwrotnie. W przypadku czerwonych ust, na oczach możemy pozwolić sobie na klasyczną czarną kreskę lub jedynie na podkreślenie rzęs maskarą. Do tego odrobina bronzera pod kości policzkowe i rozświetlacza na szczyty policzków oraz skronie. Taki makijaż z pewnością będzie prezentować się fantastycznie. 

Więcej o: