Brwi metodą piórkową. Na czym polega microblading i ile kosztuje?

Microblading, czyli makijaż semipermanentyny brwi wykonywany metodą piórkową to jedna z najpopularniejszych obecnie metod ich poprawiania. Daje niezwykle naturalny efekt, który podbija serca kobiet. Na czym polega i jaki jest koszt takiego zabiegu?

Moda na różny kształt oraz grubość brwi zmieniła się diametralnie na przestrzeni ostatnich lat. W latach 90. panował trend na cienki i mocno wyskubane brwi, później modne były krzaczaste, które szybko zostały zastąpione tymi perfekcyjnie wyrysowanymi. Obecnie modne brwi to takie, które wyglądają jak najbardziej naturalnie. To właśnie naturalność jest elementem, który nigdy nie wychodzi z mody. Właśnie taki efekt pomaga osiągnąć zabieg microblading'u.

Zobacz wideo

Microblading - skąd się wywodzi piórkowa metoda wypełniania brwi?

Microblading to ręczna metoda semipermanentnego makijażu brwi, która pochodzi z Azji i liczy już ponad dwa tysiące lat. Wówczas do wykonania kresek używano cienkich pręcików bambusa, włókna jedwabiu i barwników pochodzenia roślinnego. Na przestrzeni lat, wraz z rozwojem różnych technik, zabieg ten stał się nie tylko szybszy w wykonaniu, ale przede wszystkim bezpieczniejszy. 

Na czym polega zabieg microblading'u?

Zabieg metodą piórkową wykonywany jest przez linergistkę, czyli osobę wykwalifikowana do wykonywania zabiegów makijażu permanentnego. W przypadku microblading'u, za pomocą cienkiego piórka nazywanego PEN'em wyposażonego w jednorazowe, sterylne ostrze wykonuje się na skórze drobne, podłużne nacięcia, w które wprowadzany jest barwnik w odcieniu naszych brwi. Metoda piórkowa pozwala precyzyjnie uzupełnić lub nawet odtworzyć brwi, zapewniając im naturalny efekt, który może utrzymać się nawet do dwóch lat.

Ile kosztuje microblading, czyli wykonanie brwi metodą piórkową?

Metoda piórkowa z pewnością nie należy do najtańszych zabiegów, jednak jest to jednorazowy wydatek, którego efekty cieszą przez kilka lat. Ceny zabiegu w zależności od salonu wahają się od 800 do 1500 zł. Jednak na tym zabiegu lepiej nie oszczędzać, gdyż źle wykonany microblading, zamiast dodać urody, może oszpecić.

Więcej o: