Makijaż permanentny brwi. Pielęgnacja po zabiegu

Makijaż permanenentny brwi to rodzaj makijażu, dzięki któremu możemy cieszyć się gęstymi, wyrazistymi brwiami przez okres od kilku miesięcy do nawet kilku lat. O jego trwałości decyduje odpowiednia pielęgnacja. Podpowiadamy, jak zadbać o brwi po zabiegu.

Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny, który odpowiednio wykonany, może na długi czas ułatwić życie. Ważne jednak, by po zabiegu odpowiednio zadbać o skórę, tak by efekt był naprawdę trwały.

Agnieszka Więdłocha zdradza, ile czasu zajmuje jej pielęgnacja i makijaż. Sprawdź:

Zobacz wideo

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym - dlaczego jest ważna?

Pielęgnacja brwi i skóry po zabiegu makijażu permanentnego jest kluczowa dla efektu. Makijaż permanentny ma formę krótkotrwałego tatuażu. Barwnik wprowadzany jest pod skórę, w ten sposób uszkadza więc jej naturalną strukturę. Początkowo brwi są bardzo ciemne, dopiero po kilku dniach jaśnieją, wraz z łuszczeniem się naskórka. Zabieg zwykle wykonuje się przy użyciu znieczulenia, nie odczuwamy więc bólu, jednak skóra po zabiegu może być mocno zaczerwieniona. Jak o nią dbać, by nie popsuć efektu?

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym?

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi, należy chronić skórę przed działaniem promieni UV. Przez około dwa tygodnie, promienie słoneczne czy wizyty w solarium mogą mieć negatywny wpływ na naszą skórę. Warto w celu ochrony przed promieniami UV stosować krem z filtrem. Przez podobny okres czasu należy pożegnać się również z basenem i wizytami w saunie czy zabiegami na twarz. Skóra jest podrażniona, a naskórek uszkodzony, łatwo więc o złapanie infekcji. Ważne jest także używanie odpowiednich kosmetyków, najlepiej tych zaleconych przez osobę wykonującą zabieg, czyli linergistkę. Nie należy pocierać brwi i skóry. O nawilżenie warto zadbać już przed zabiegiem, bo wtedy będzie on trwalszy, jednak również po jest ono bardzo istotne. Krem zalecony przez linergistkę nakładajmy patyczkiem, a nie dłońmi. Na brwi można również stosować olejek rycynowy. Przez parę dni po zabiegu nie powinno się używać soczewek kontaktowych, ani cieni do powiek i tuszu do rzęs. Należy powstrzymać się od wszelkiej ingerencji czy dotykania brwi, nawet kiedy pojawią się małe strupki. Na trwałość makijażu permanentnego duży wpływ mogą mieć zażywane leki czy przebywane choroby. Warto o wszystkim poinformować linergistkę, która jest specjalistką w temacie makijażu permanentnego i dobierze pielęgnację odpowiednio do naszych potrzeb. 

Więcej o: