Makijaż wieczorowy. Jak wykonać go krok po kroku?

Makijaż wieczorowy musi spełniać kilka zadań na raz. Przede wszystkim powinien podkreślać charakter naszej stylizacji, być zjawiskowy, a jednocześnie trwały, niezależnie od warunków. Sprawdź, jak wykonać makijaż wieczorowy krok po kroku.

Makijażowi wieczorowemu poświęcamy zwykle zdecydowanie więcej czasu niż temu, który wykonujemy na co dzień. Nic dziwnego, chcemy przecież, żeby był on wyjątkowy, a przy tym przetrwał nawet kilka godzin tanecznych szaleństw czy wieczornych wyjść. Podpowiadamy, jak krok po kroku stworzyć trwały, wieczorowy makijaż.

Julia Wieniawa pokazuje, jak wykonuje swój codzienny makijaż:

Zobacz wideo

Makijaż wieczorowy krok po kroku - baza makijażowa

Pomysłów na wieczorowy makijaż może być nieskończenie wiele. Jeżeli zależy Ci na makijażu, który nie będzie zbyt skomplikowany, a dzięki uniwersalnej kolorystyce będzie pasował do każdej stylizacji, mamy coś dla Ciebie. Podstawą trwałego makijażu jest odpowiednie przygotowanie skóry twarzy. Każdy makijaż wygląda lepiej na gładkiej cerze. Pamiętajmy więc o jej dokładnym oczyszczeniu i nawilżaniu na co dzień. Jako bazy pod make-up możesz użyć nawilżającego kremu. Odczekaj około 10 minut, by mógł się on wchłonąć, w przeciwnym razie podkład zacznie spływać. Jeśli wolisz specjalnie przeznaczone do makijażu bazy, też świetnie się nadadzą. Następnie wklep podkład przy pomocy gąbeczki, dzięki temu wniknie on w skórę twarzy i będzie długo się trzymał. Możesz pozostawić na twarzy tylko podkład, jeżeli zależy Ci na tak zwanym Glossy look. W przeciwnym razie, użyj pudru transparentnego. Policzki podkreśl różem, bronzerem lub rozświetlaczem, w zależności od preferencji.

Makijaż wieczorowy krok po kroku - dla blondynek

Dla blondynek na wieczorowy makijaż polecamy intensywne podkreślenie ust. Taki makijaż jest prosty w wykonaniu, a jednocześnie zjawiskowy. Jeśli decydujemy się na wyrazisty kolor, wystarczy, że wytuszujemy mocno rzęsy. Co zrobić, by szminka nie rozmazywała się i nie schodziła z ust? Po pierwsze, przetrzyj usta delikatnie chusteczka, by usunąć zabrudzenia i pozostałości innych kosmetyków. Kształt ust podkreśl przy pomocy konturówki. Wypełnij usta szminką, odczekaj chwilę by pigment wniknął w wargi i odbij na chusteczce. Dodaj kolejną warstwę i powtórz proces. Tak umalowane usta powinny wytrzymać nawet do kilku godzin.

Makijaż wieczorowy krok po kroku - dla brunetek

W przypadku brunetek, na wieczór polecamy modny ostatnimi czasy makijaż Shimmery eye. Jego kolorystykę możemy dobrać w zależności od stylizacji. Makijaż Shimmery jest prosty w wykonaniu i olśniewający, dzięki błyszczącym drobinkom. Brokat nałóż na powieki i wokół oka. Jeżeli chcesz urozmaicić makijaż, wybierz dwa odcienie brokatu i rozetrzyj na powiece, by uzyskać efekt cieniowania. Przy takim wyrazistym makijażu oka, na usta wystarczy nałożyć nawilżającą pomadkę czy bezbarwny błyszczyk i gotowe. Twarz możesz spryskać mgiełką utrwalającą makijaż. Sprawi, że makijaż stanie się odporny na pot, wilgoć czy wiatr. 

Więcej o: