Cera trądzikowa a makijaż. Jak się malować przy problemach ze skórą twarzy?

Makijaż dla posiadaczek cery trądzikowej jest nie lada wyzwaniem. Taki makijaż powinien nie tylko zakrywać niedoskonałości, lecz także nie powodować kolejnych "wysypów" na twarzy. Jak się malować mając cerę trądzikową? Wystarczy przestrzegać kilku zasad.

Makijaż cery trądzikowej to ogromne wyzwanie zarówno dla dziewczyn zmagających się z tym problemem, jak i dla profesjonalnych wizażystów. Bardzo często, pomimo starannego kamuflażu, wypryski są nadal widoczne, a często nawet jeszcze bardziej podkreślone. Znają to nie tylko 'zwykłe' dziewczyny, lecz także największe gwiazdy z czerwonego dywanu. Dodatkowo złe wykonywanie makijażu i nieprzestrzeganie zasad higieny może pogorszyć problem trądziku. 

Zobacz wideo

Makijaż cery trądzikowej - najważniejsze zasady

Niewłaściwe postępowanie i źle dobrany makijaż może przy cerze trądzikowej przynieść więcej złego niż dobrego i skutkować znacznym nasileniem wysypu krostek. Podpowiadamy, których zasad przestrzegać, by móc cieszyć się makijażem nawet przy cerze trądzikowej.

Makijaż cery trądzikowej - odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Bardzo dokładne oczyszczanie twarzy każdego dnia jest obowiązkowe, szczególnie przy cerze problematycznej. Kluczowa jest także odpowiednio dobrana pielęgnacja, która pomaga w zwalczaniu trądziku. Należy pamiętać, że mocno wysuszające produkty mogą tylko nasilić problem. Skórę trądzikową należy regularnie złuszczać przy pomocy kwasów, jednocześnie dbając o jej nawilżenie. Każdego wieczoru dokładnie zmywaj makijaż i pamiętaj o stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych. 

Makijaż przy cerze trądzikowej - regularnie myj pędzle i wymieniaj gąbki

Powinnaś zdawać sobie sprawę, że gąbki oraz pędzle do makijażu to siedlisko bakterii, które wywołują trądzik. Właśnie dlatego akcesoria makijażowe powinnaś czyścić codziennie. Pamiętaj także o regularnej wymianie gąbeczki do podkładu, której powinno używać się nie dłużej, niż 3 miesiące. 

Makijaż cery trądzikowej - wybieraj podkład, który nie zapycha

Ciężkie, kryjące i mocno matowe podkłady przy cerze problematycznej lepiej omijać szerokim łukiem. Takie produkty mocno zapychają pory, a pod warstwą podkładu, bakterie mają znakomite warunki do rozwoju. W makijażu cery trądzikowej postaw na podkłady, które w swoim składzie nie mają silikonów lub takie, które mają działanie antybakteryjne i regulujące sebum. W przypadku problemów z wypryskami, świetnie sprawdzą się podkłady mineralne, które bazują na naturalnych minerałach wspomagających gojenie wyprysków.

Więcej o: