Odmładzający masaż twarzy krok po kroku. Pomaga odjąć nawet kilka lat

Dla Azjatek masaż twarzy to codzienny rytuał, bez którego nie wyobrażają sobie pielęgnacji. Nic w tym dziwnego, bo masaż ma działanie odmładzające, niektórzy uważają, że jest nawet skuteczniejszy niż botoks, a do tego naturalny. Sprawdź, jak wykonać go krok po kroku.

Masaż twarzy jest skuteczny, zdrowy i prosty w wykonaniu. Aż dziwne, że nie jest bardziej powszechny, szczególnie w Polsce, gdzie warunki atmosferyczne są bardzo zmienne, w zależności od pory roku i nie służą skórze naszej twarzy. Dodatkowo, taki masaż ma silne działanie odmładzające. Podpowiadamy, jak wykonasz go sama w domu.

Karolina Pisarek o pielęgnacji w samolocie. Sprawdź:

Zobacz wideo

Odmładzający masaż twarzy krok po kroku - jak wykonać go w domu?

Odmładzający masaż twarzy w domu wykonasz przy pomocy swych dłoni lub specjalnie przeznaczonego do tego rollera. Wałeczek masujący zakupimy w wielu wersjach, a w zależności od typu kamienia z jakiego został wykonany, możemy spodziewać się rożnych, pozytywnych rezultatów. Najpopularniejsze są  jadeitowe, które mają oczyszczać skórę, pobudzać jej regenerację i nadawać gładkości. Przed wykonaniem masażu, roller możemy włożyć na kilka chwil do lodówki. Schłodzony, pobudzi krążenie krwi i zniweluje opuchnięcia, także te pod oczami. Główną zasadą wykonania takiego masażu jest kierunek ruchu rollera. Powinnyśmy masować skórę zawsze od wewnętrznych miejsc do zewnątrz oraz z dołu do góry. W ten sposób poprawiany napięcie skóry. Twarz podzielmy na strefy- czoło, oczy, policzki, okolice ust. Każdej z nich poświęćmy odpowiednią ilość czasu, rolując szerszą lub weższą częścią rollera.

Odmładzający masaż twarzy krok po kroku - masaż twarzy dłońmi

Choć wiele kobiet ceni sobie rollery do masażu i ich funkcjonalność, nic nie zastąpi masażu wykonanego dłońmi. Na początek nałóż na twarz krem nawilżający lub olejek z awokado, czy arganowy. Dzięki temu nie podrażnisz niepotrzebnie skóry potarciami swych dłoni, a kosmetyk lepiej się wchłonie. Zacznij masować policzki otwarta dłonią, wykonując ruchy z góry na dół. W ten sposób pobudzasz krążenie. Wykonaj ruchy od nosa w kierunku skroni. Następnie przejdź do czoła, masuj palcami od środka do skroni. Kolejną częścią jest okolica oczu. Używając złączonych palców, wskazującego i środkowego zataczaj okręgi wokół oczu. Przejdź do linii żuchwy i rozmasuj ją. Wiele z nas ma tendencje do nerwowego zaciskania szczęki, co sprzyja powstawaniu zmarszczek w tej okolicy twarzy. Następnie przejedź palcami z dołu do góry, po bokach twarzy. Masaż zakończ delikatnym uderzaniem opuszkami palców o skórę całej twarzy. Masażem możesz objąć również szyję. Pamiętaj o kierunku z dołu w górę. Taki masażowy rytuał wykonywany regularnie może odjąć nam nawet kilka lat. Sprawdź i przekonaj się sama. 

Więcej o: