Makijaż spotlight - gorący trend uwielbiany przez kobiety. Jak go wykonać?

Makijaż spotlight robi ostatnio niemałą furorę wśród kobiet. To rodzaj makijażu, w którym główną rolę grają oczy. Na czym polega i jak wykonać makijaż spotlight? Wyjaśniamy!

Co to jest makijaż spotlight?

"Spotlight", od kilku lat coraz częściej zauważany w przeróżnych internetowych publikacjach, to technika wykonywania makijażu oka, gdzie centralna część jest znacznie jaśniejsza od pozostałości. I tak - wewnętrzny oraz zewnętrzny kącik oka pokryte są ciemniejszym cieniem, zaś sam środek powieki jest zdecydowanie jaśniejszy. Rozświetlenie środkowej części sprawia, że oczy wizualnie są większe, a spojrzenie bardziej wyraziste. Taki makijaż najbardziej pasować będzie do pań, które mają szeroko rozstawione oczy - ta technika ta sprawi, że będą one wyglądały bardziej proporcjonalnie.

Zobacz wideo

Makijaż spotlight - jak go wykonać krok po kroku?

Choć makijaż spotlight wygląda na skomplikowany, to jego wykonanie wcale nie musi takie być. Efekt spotlight na powiekach możemy w łatwy sposób uzyskać prostym makijażem. Wystarczy, że nałożysz bazę pod cienie na całą powieką, a następnie zaznaczysz transferowym cieniem załamanie powieki oraz naniesiesz go na całą powiekę ruchomą. Kolejnym krokiem jest nałożenie ciemniejszego cienia w wewnętrznym oraz zewnętrznym kąciku oka. Na centralną część oka nakładamy jasny matowy cień, na który dokładamy odrobinę błysku. 

Technika, którą użyjemy do wykonania makijażu spotlight zależy tylko i wyłącznie od naszych umiejętności. Jeśli twoje doświadczenie z makijażem jest już całkiem spore, możesz wykonać bardziej skomplikowany smokey eye z użyciem wielu kolorów, w którym rozświetlisz centralną część powieki w myśl zasady makijażu spotlight.

 
Więcej o: